Wyścigi Tourist Trophy na Wyspie Man w 2021 oficjalnie odwołane - Motogen.pl

IOMTT 2021 zostało odwołane. Decyzja nie jest zaskakująca, ale teraz stała się już oficjalna.

Organizatorzy legendarnych wyścigów drogowych Tourist Trophy, wraz z rządem Wyspy Man podjęli wczoraj trudną decyzję. Cała edycja 2021 zostaje oficjalnie odwołana, a przyczyną jest pandemia.

Organizatorzy i Ministrowie zastanawiali się nad przeniesieniem wyścigów na późniejszą datę roku 2021, ale ze względu na wysokie skomplikowanie organizacji wyścigów oraz wysokie ryzyko, zdecydowali się odwołać wyścigi.

Laurence Skelly, Minister Rozwoju na Wyspie Man:
„TT polega na tysiącach wolontariuszy i pracowników z organizacji najróżniejszego rodzaju. Nie możemy odpowiedzialnie podjąć decyzji o przeprowadzeniu tak dużej operacji oraz o przywitaniu dziesiątek tysięcy gości na Wyspie w czerwcu, nawet pomimo postępów w kierunku programu szczepionkowego globalnie i na Wyspie.”

Organizatorzy podjęli decyzję o odwołaniu wcześnie, aby wszyscy zainteresowani (zarówno zespoły, jak i kibice) już teraz wiedzieli na czym stoją. W przypadku, gdy ktoś już zarezerwował pobyt na IOMTT 2021, na oficjalnej stronie pojawiła się sekcja FAQ pomocna przy odwoływaniu rezerwacji.

Póki co najbliższa data wyścigów IOMTT to rok 2022.

Ministerstwo Rozwoju wraz z organizatorami pracują nad tym, aby do skutku doszły kolejne wyścigi drogowe na Wyspie Man, czyli Classic TT oraz Manx Grand Prix. Zaplanowane są na 21.08 – 3.09 roku 2021. Ostateczna decyzja pojawi się w marcu 2021.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany