W piątek 22 marca wielka policyjna akcja wymierzona przeciw piratom drogowym! - Motogen.pl

Co to jest ta kaskadowa kontrola prędkości? To nic innego jak kilka radiowozów rozstawionych na drodze jeden po drugim, ale tak, aby nie było między nimi kontaktu wzrokowego. Wielu kierowców, ostrzeżonych przez pojazdy nadjeżdżające z naprzeciwka o kontroli drogowej, zwalniają obok mundurowych, a następnie minąwszy ich przyspieszają. I tutaj nadziewają się na drugi patrol. W dniu dzisiejszym tych kontroli, jedna po drugiej ma być kilka – 2, 3, 4 radiowozy… nie opłaca się więc dzisiaj po wszystkich drogach naszego kraju jeździć szybko i ryzykownie. Jeżeli masz w zanadrzu wheelie, też zostaw je lepiej na później.

Drugą, jeszcze trudniejszą do wykrycia strategią policji będą lotne kontrole nieoznakowanych radiowozów.

Gdzie będzie miała miejsce policyjna „obława” na piratów drogowych? Na terenie całego kraju. Na nasze drogi wyjedzie ponad 5 tysięcy funkcjonariuszy!

Policyjna akcja ma związek z rosnącą liczbą wypadków, których przyczyną było przekroczenie dozwolonej prędkości. Od 1 stycznia na naszych drogach śmierć poniosły 102 osoby, a 1300 osób zostało rannych. W tym roku zabrano też rekordową liczbę praw jazd, za tzw. pięćdziesiątkę 7 tys. kierowców pożegnało się z uprawnieniami na 3 miesiące – to o 33% więcej, niż w porównywalnym okresie 2018 roku!

W piątek, 22 marca kierowcy nie będą mieli taryfy ulgowej, nie będzie upominania kierowców. Jeżeli przekroczysz prędkość, dostaniesz mandat i punkty wg taryfikatora. Jeżeli pojedziesz szybciej w terenie zabudowanym (przekroczysz prędkość o ponad 50 km/h) obligatoryjnie zostanie ci zatrzymane prawo jazdy.

Uważajcie na siebie jak zawsze, ale dzisiaj szczególnie…