Voltra to motocykl elektryczny stworzony przez Australijczyka, Dana Andersona, który na co dzień jest studentem 5 roku wzornictwa przemysłowego.

Dzięki jego zaangażowaniu i poszukiwaniom obejmującym m.in. historię motocyklizmu, technologię oraz produkcję powstał jedyny w swoim rodzaju e-cafe racer. Voltra napędzana jest litowo-jonowym akumulatorem, którego jedno ładowanie wystarczy na około 90-minutowe użytkowanie motocykla. Maksymalny moment obrotowy Voltry to 129 Nm, a rozpędza się ona do ponad 200 km/h. Niestety, sporym minusem e-bike’a jest jego waga – 200 kg. Mimo zastosowania lekkiego zawieszenia i innych elementów z włókna węglowego, nie udało się zredukować wagi akumulatora. Australijski cafe racer jest jednak motocyklem koncepcyjnym, który można dopracować i, sądząc po zainteresowaniu, jakie wzbudza na całym świecie, nie jest to niemożliwe.

Voltra nie różni się aż tak bardzo od swoich elektrycznych poprzedników, a zatem w dobie rosnącej popularności na ekologię może wkrótce zobaczymy jej seryjny prototyp?
 

Więcej w Ciekawostki, Elektryczność
Najszybszy motocykl świata – niemiecki Stormbringer firmy Asphaltfighters

Bazujący na Kawasaki ZX-10R, motocykl rozpędza się do 300 km/h w 13,9 s, a setkę osiąga po 2,9 s od...

Zamknij