Szerszenie na starcie? - Motogen.pl
Donoszono już w newsach, że puchar Hondy Hornet odbędzie się najprawdopodobniej w Polsce. Byłby to swoisty come-back formuły wyścigowej, która ma swoje tradycje na polskim gruncie. Biorąc pod uwagę wycofanie się BMW z organizacji F800 jPalio Cup, taka klasa markowa stanowiłaby idealne wypełnienie luki powstałej po Bawarkach lub też stałaby się idealnym sposobem na tanie ściganie i dobrą zabawę.
 
Tanie ściganie? Tak! Cena pakietu (motocykl z zestawem wyścigowym) ma oscylować wokół 25 tysięcy złotych, więc nawet w dobie kryzysu nie poraża. Polski importer marki Honda ma otrzymać w najbliższym czasie zestawy bazowe sportowych owiewek do Horneta. Będą one wykonane najprawdopodobniej z… karbonu! Zestaw będzie zawierał przednią owiewkę, która zastąpi lampę i osłoni zegary, tzw. „pług” pod silnik oraz zadupek osłaniający siodło pasażera i eliminujący fabryczny uchwyt tablicy rejestracyjnej wraz z kierunkowskazami. Nic nie wiadomo na temat zmiany wydechu czy zestawu sportowych podnóżków, ale ta kwestia powinna zostać wyjaśniona już wkrótce. Trwają jeszcze rozmowy z dostawcami opon oraz potencjalnymi sponsorami pucharu. Wszelkie konkrety mają zostać ogłoszone po spotkaniu przedstawicieli PZM z ludźmi z Automobilklubu Wielkopolski, na którym ustalony zostanie harmonogram czasowy poszczególnych rund WMMP, Pucharów PZM oraz pucharów markowych. Termin spotkania: środa, 4.02.2009.
 
Z tego, co usłyszałem, ma być pełen rock and roll, dobra zabawa i zdrowe ściganie. Być może pierwszym z uczestników pucharu Szerszenia będzie zwycięzca CBR 125 Cup z sezonu 2008 (nagroda importera marki Honda). Szczerze powiedziawszy, sam chętnie ustawiłbym się w kolejce po kolejny pakiet startowy i mocno ściskam kciuki za sukces przedsięwzięcia ludzi spod znaku skrzydła!