Puchar Polski w Wyścigach Skuterów – Poznań - Motogen.pl

W ostatnią niedzielę czerwca na torze kartingowym w Poznaniu odbyła się IV runda Pucharu Polski w wyścigach skuterów. Mile zaskoczyła frekwencja, zarówno wśród zawodników, jak i kibiców. Do wyścigów zgłosiło się 33 uczestników, których dopingowało ok. 150 kibiców!

W klasyfikacji generalnej klasy Amator zwyciężył Krzysztof Żyła #72 z Bidon Racing Team. Kolejne miejsca należały do Tomasza Nostera #14 z TNT Racing Team i Mateusza Cichego #1 z Bidon RT.

W klasie drugiej w obu biegach niepokonany okazał się Michał Adamiszyn z CMA Racing Team. O drugą lokatę zaciekle walczyła Natalia Florek #29 (TNT RT) z Dariuszem Beszterdą #37 (Bidon RT), który ostatecznie w obu biegach przejechał linię mety przed Natalią. Warto dodać, że w Poznaniu wystartował gościnnie Jakub Sudoł, startujący w tym roku w Honda Hornet Cup. W pierwszym biegu zajął miejsce siódme, drugiego biegu, niestety, nie ukończył z powodu defektu technicznego.

Oba biegi klasy trzeciej trzymały w napięciu od początku do końca. Widowiskową walkę o czołowe lokaty stoczyli zawodnicy Mieloch Racing Team: Jerzy Mieloch Jr #88 (Stage6), Szymon Rajczak #89 (Polini), Jerzy Mieloch Sr #99 oraz Denis Chadrysiak #81 z niemieckiego teamu Scootershop53. Ostatecznie po zaciętej walce w pierwszym biegu zwyciężył Jerzy Mieloch Jr, a w drugim Denis Chadrysiak. Szymon Rajczak w obu biegach uplasował się na pozycji trzeciej i w klasyfikacji generalnej jednym punktem przegrał z Seniorem, który zajął miejsce drugie i czwarte.

Kolejna runda Pucharu Polski odbędzie się 18 lipca w Koszalinie!