Rendery przedstawiające sylwetkę małego sporta pojawiły się w magazynie Young Machine i trafiły do sieci za pośrednictwem tajskich i wietnamskich portali informacyjnych. Według nich Suzuki ma już gotowy projekt sportowej 250-tki, który wyglądem będzie miniaturką modelu GSX-S1000F zaprezentowanego na targach Intermot 2014.

Suzuki byłoby ostatnim z japońskich graczy, którzy wprowadziliby do swojej oferty sportową 250-tkę. Na chwilę obecną od 2013 producent oferuje jedynie model Inazuma 250, który jest miejskim nakedem przeznaczonym dla początkujących motocyklistów. Wśród sportowych maszyn prym wiodą Kawasaki Ninja 300 i Honda CBR250R.

Producent nie wydał żadnego oświadczenia ani informacji prasowych, które pozwalałyby wierzyć w te plotki, ale wydaje się, że nie bez powodu Young Machine ponownie opublikowało render małego GSX-a. Motocykl miałby trafić do sprzedaży w przyszłym roku. Suzuki będzie miało jeszcze kilka okazji do ewentualnego premierowego pokazu motocykla, a będą to targi w Japonii i Indiach.

Więcej o motocyklach Suzuki Autor: Wojciech Grzesiak

Więcej w Ze świata
Royal Enfield zatrudnił szefa działu designu Ducati

Przemysł motocyklowy w Indiach kwitnie w najlepsze, a doskonałym dowodem na potwierdzenie tych słów są ostatnie kroki Royal Enfield -...

Zamknij