Najlepszy plecak na motocykl: Boblbee GTX z ochraniaczem pleców - Motogen.pl

Dobry plecak musi być praktyczny, wygodny i wytrzymały. Plecak na motocykl powinien jeszcze być aerodynamiczny, powinien też być bezpieczny i służyć jako certyfikowany ochraniacz pleców i to zgodny z normami poziomu 2. Boblbee GTX ma w sobie wszystkie najważniejsze cechy. To prawdziwie najlepszy plecak dla motocyklisty. Dlaczego? Tak samo skutecznie chroni motocyklistę, ale również cenną zawartość plecaka: sprzęt foto/video, czy drogi laptop.

artykuł sposorowany

Boblbee GTX

Plecaki Boblbee produkowane są przez Point 65 Sweden, światowego lidera produktów outdorowych do sportów ekstremalnych i kajaków już od 1996 roku. Plecaki Boblbee stały się najwyższą klasą samą dla siebie i szczególnie szanowane przez motocyklistów, ale także snowboardzistów, narciarzy, czy rowerzystów. Boblbee GTX (20 lub 25 litrów) to najbardziej popularny i najbardziej dopracowany model plecaka w ofercie. Z powodzeniem można go stosować podczas ekstremalnej jazdy rowerem, czy w sportach zimowych, na snowboardzie, czy na nartach. Jest uniwersalny i chroni skutecznie, ponieważ materiał ABS, z którego została wykonana skorupa, zachowuje wszelkie właściwości ochronne w temperaturach od -30°C do +60°C.

Boblbee GTX
Boblbee GTX

Plecak i ochraniacz kręgosłupa w jednym

Legendarne plecaki Boblbee są trwałe, niezawodne i zbudowane z myślą o wytrzymałości. Charakteryzują się wyjątkowym designem z wysoką dbałością o detale. Dzięki nowoczesnemu podejściu, Boblbee to coś więcej niż zwykły plecak, a charakteryzują go 3 hasła: bezpieczeństwo, ochrona, komfort.

Boblbee GTX z uniwersalną siatką na bagaż
Boblbee GTX z uniwersalną siatką na bagaż

Bezpieczeństwo – Boblbee GTX to jednocześnie najwyższej klasy ochraniacz pleców. Certyfikowany jest według normy CE 16210-2 poziom 2. Twarda skorupa wraz z odpowiednio skonstruowanymi plecami zapewniają 93% redukcji energii uderzenia, a średni transfer przenoszonej siły to tylko 3,4kN (według CE-TüV). Załóż go i bezpieczniej już być nie może.

Ochrona sprzętu – Niezależnie od tego czy zabierasz aparat, drona, laptopa, czy kryształową zastawę babci, w plecaku sprzęt będzie zawsze bezpieczny. Skorupa z ABS jest odporna na uderzenia. Sprytny układ kieszeni może być jeszcze ulepszony dzięki dodatkowym wkładkom i akcesoriom, które zapewnią ochronę przed wibracjami oraz szybki dostęp.

Komfort – Dolna część plecaka, tak zwane zagięcie lędźwiowe zapewnia niespotykane podparcie ciężaru, jednocześnie zapewniając lekkość w ramionach i karku. Plecy wykonane z pianki EVA gwarantują optymalne dopasowanie, wentylację i redukcję wibracji.

Plecaki Boblbee GTX 20 i 25 litrów sprawdzą się jeżdżąc na motocyklu i rowerze, a także na snowboardzie i nartach.

Praktyczne rozwiązania i akcesoria

Wszystkie rozwiązania w plecaku Boblbee są przemyślane i praktyczne. Górna pokrywa zamyka się linką bungee, jest aerodynamiczna i jeszcze lepiej chroni przed wodą. Przestrzeń ładunkowa jest łatwo dostępna, praktyczna oraz posiada sporo przegródek. Pas nerkowy jest dopasowany anatomicznie, a elementy na paskach są metalowe, a nie plastikowe. Na skorupie zewnętrznej znalazło się sporo mocowań Triaxials, aby zapakować wszystko, co możliwe.

Plecak Boblbee GTX posiada wiele akcesoriów i dodatków. Od wewnętrznych, dodatkowych przegród dopasowanych do elektroniki różnego rodzaju, przez zewnętrzne siatki mocujące oraz pokrowce, a kończąc na dodatkowych torbach zwiększających pojemność. Najczęściej wybieranym dodatkiem jest przypinana saszetka w kształcie rolki, dająca dodatkowe 3L pojemności.

Plecak Boblbee GTX z dodatkową 3-litrową torbą
Plecak Boblbee GTX z dodatkową 3-litrową torbą

20 czy 25 litrów oraz dopasowanie ochraniacza

Boblbee GTX dostępny jest w wersji 20 L lub 25 L. Różni się pojemnością, a co za tym idzie – wymiarem zewnętrznym. Jest to cecha kluczowa niezbędna do odpowiedniego dopasowania, ponieważ plecak to jednocześnie ochraniacz pleców i kręgosłupa.

Wersja 20 L dedykowana jest dla osób o wzroście 145-175 cm. Z kolei plecak w wersji 25L przeznaczony dla osób o wzroście od 155 do 195 cm.

Przed zakupem warto wymierzyć, jak pasował będzie ochraniacz. Powinien zmieścić się na plecach od 7. kręgu kręgosłupa do kości ogonowej, nie zasłaniając tych punktów w pozycji wyprostowanej. Wiele zależy od indywidualnych cech anatomicznych.

Boblbee GTX 20 oraz 25 dostępny jest w kolorach: biały, czarny, żółty, pomarańczowy, szary i khaki. Do plecaków dostępny jest szereg akcesoriów, a wszystkie produkty Boblbee znajdziesz na imready.eu oraz w nowym salonie Liberty Motors w Piasecznie.

Dedykowane torby do transportu sprzętu foto/video

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany