Muzeum motocykli w Svratouch znajduje się 129 km od Kłodzka. Jeśli podróżujecie po Dolnym Śląsku, warto jeden dzień przeznaczyć na szybki wypad do naszych południowych braci, Czechów!

Zdjecia i tekst: Maciej Szelągowski

Podróż z Kłodzka przebiega malowniczymi, krętymi trasami w większości o niezłej nawierzchni i niezbyt dużym natężeniu ruchu. W Svratouch jest to jedna z największych atrakcji turystycznych. Budynek, w którym się mieści, jest niewielki, ale zadbany, odnowiony.

Mapa dojazdu
Mapa dojazdu z Kłodzka…

Niestety opłaty 120 koron możemy dokonać tylko na miejscu, gotówką jak w większości muzeów znajdujących się na terenie Czech. Eksponaty w genialnym, kolekcjonerskim stanie należą do dwóch Czechów, których niestety nie było mi dane poznać.

Muzeum Svratouch
Triumph. Pytanie do fachowców: niemiecki czy brytyjski?

Wystrój muzeum, gadżety i cała aranżacja robi wrażenie. Manekiny ubrane w epokowe stroje, narzędzia i puszki po olejach to jedne z wielu dodatków, jakie tam znajdziecie. Jednak kolekcja motocykli angielskich, czeskich a w tym legendarnego Bohmerlanda naprawdę robi wrażenie.

Bohmerland
Jedna z najciekawszych czeskich marek motocykli: Bohmerland…

Chociaż w świadomości motocyklowej muzeum nie należy do najpopularniejszych, obowiązkowo należy je odwiedzić. Warto także udostępnić informacje o miejscu, bowiem nikt, kto ceni starszą motoryzację, nie wyjdzie stamtąd rozczarowany…

Dużo informacji o klasycznych motocyklach, ich renowacji oraz relacji z wycieczek po Czechach znajdziecie na profilu Moto Wiewióry, który polecamy!

Adres muzeum: Svratouch 231, 539 42 Svratouch, Czechy

Strona: https://muzeumsvratouch.cz/o-muzeu/

Do tematu czeskich muzeów motocyklowych jeszcze wrócimy…

Muzeum w Svratouch, galeria


Więcej w Motocykle, Turystyka, YoungTimer
Kirgistan z Motul Azja Tour – dzień pierwszy

Uczestnicy trzeciej edycji Motul Tour wylądowali w Biszkeku i odebrali motocykle z wypożyczalni. Rozpoczynają jedna z najlepszych przygód życia!

Zamknij