Mistrzostwa Polski FMX – nowy sezon, nowe wyzwania! - Motogen.pl

Potrójną, ponieważ poza oficjalnymi rundami Mistrzostw pod egidą Skillz Up odbędą się również szkolenia FMX skierowane do amatorów oraz pokazy Skillz Up Demo. Zgodnie z przyjęta misją, celem serii jest nie tylko wyłonienie Mistrza Polski, ale także podnoszenie poziomu i popularyzacja tego sportu w naszym kraju.

 

W zeszłym roku zawody cyklu, które w czterech miastach oglądało ponad 15 000 widzów, wyłoniły pierwszego w historii naszego kraju Mistrza Polski, którym został Bartek Ogłaza. Z kolei Artur Puzio zdobył pierwszy Puchar Polski. W tym sezonie organizatorzy zrezygnowali z zawodów Pucharu Polski, jednak w harmonogramie pojawiła się nie lada gratka dla początkujących riderów. Podczas Skillz Up FMX Campów będą oni mieli możliwość potrenować loty z ramp pod okiem bardziej doświadczonych kolegów.

 

Wszystkim osobom związanym z serią Skillz Up zależy na rozwoju Freestyle Motocrossu w Polsce, dlatego tegoroczny program zawodów i szkoleń daje szansę młodym, zdolnym na dołączenie do polskiej czołówki. Wskazówki udzielane przez bardziej doświadczonych zawodników podczas wspólnych treningów oraz freeride’u, to właśnie to, co tworzy ducha tego sportu i wpływa na stały rozwój dyscypliny na całym świecie.

 

Mistrzostwa Polski z kolei rozegrane zostaną podczas pięciu rund, z czego trzy odbędą się na dużych obiektach sportowych. Na ponowną obecność zawodników mogą liczyć Kwidzyn, Zielona Góra i Częstochowa. Nowe miasta na mapie rozgrywek to Łagów i Toruń. W Kwidzynie, podobnie jak przed rokiem, freestyle motocross towarzyszyć będzie Mistrzostwom Polski Cross Country. Do tego podczas każdej z rund, zwłaszcza organizowanych na dużych obiektach stadionowych, widzowie mogą liczyć na wiele atrakcji dodatkowych. Format stadionowy daje możliwość organizacji profesjonalnego widowiska z udziałem najlepszych riderów dyscyplin takich, jak: żużel, stunt na quadach, rajdy samochodowe czy freestyle na rowerach. Finałowe zawody Mistrzostw Polski odbędą się na najnowocześniejszym obiekcie motorowym w Polsce, Moto Arenie w Toruniu. Podczas ostatniej rundy widzowie mogą się spodziewać, że zawodnicy, walcząc o jak najlepsze pozycje w generalce i dzikie karty Mistrzostw Świata FIM FMXNight of the Jumps, dostarczą im niezapomnianych wrażeń.

 

„Podobnie jak przed rokiem, chcemy zapewnić publiczności jak najwięcej wrażeń nie tylko związanych z niesamowitymi ewolucjami na motocyklach. Każda runda Mistrzostw to przede wszystkim zawody najwyższej rangi pozwalające na zaprezentowanie się najlepszym zawodnikom, ale także w całości profesjonalnie przygotowane show. Doświadczenia z 2011 roku pokazują, że Skillz Up to nie tylko wyjątkowy format eventu, ale także rozrywka dla całej rodziny, odbierana bardzo dobrze przez widzów niezależnie od wieku i płci” – powiedział Przemysław Szymański właściciel agencji Sportainment, promotora zawodów.

 

Do zawodów serii mistrzostw oraz szkoleń dla młodych zawodników chcących rozpocząć przygodę z freestylem w tym roku dołączają pokazy – Skillz Up Demo. To oferta dla klubów, organizatorów i dla tych miast, które nie będą gościć Mistrzostw Polski. Pokazy te będą przygotowywane na życzenie zleceniodawcy poza kalendarzem MP. Oferta jest o tyle atrakcyjna, że udział w Skillz Up Demo brać będą zarówno najlepsi polscy zawodnicy na co dzień startujący w serii Mistrzostw Polski, jak i zakontraktowani zawodnicy zagraniczni.

 

Ten rok zapowiada się niezwykle pasjonująco dla miłośników mocnych wrażeń. Wszystkie terminy i miejsca, do których zawita Skillz Up, możecie znaleźć na stronie internetowej zawodów: www.skillzup.pl. Jej nowa odsłona z jeszcze większą liczbą zdjęć, video i niezbędnych informacji jest już dostępna.

 

Kalendarz 2012 Mistrzostw Polski Freestyle Motocross:

1. Runda MP FMX – Kwidzyn, 28 Kwietnia – impreza połączona z Mistrzostwami Polski Cross Country, Organizator KKM Kwidzyn
2. Runda MP FMX – Zielona Góra, 26 Maja – Stadion Falubaz Zielona Góra, Organizator Klub Dare Devil FMX
3. Runda MP FMX – Częstochowa, 7 Lipca – Arena Częstochowa, Organizator Klub Dare Devil FMX
4. Runda MP FMX – Łagów, 21 Lipca, Organizator Klub Anapower z Łagowa
5. Runda MP FMX – Toruń, 11 Sierpnia, Organizator Klub Dare Devil FMX

Runda rezerwowa – 16 Czerwca – Wakat