Loeb pokonany w pojedynku mistrzów! - Motogen.pl

Pięciokrotny Mistrz Świata, Sebastien Loeb, przegrał z dziesięciokrotnym Mistrzem Świata, Stefanem Evertsem. W czwartek, 26 marca, zawodnicy reprezentujący dwie różne dyscypliny sportów motorowych zmierzyli się na zamkniętej trasie belgijskiego „muru Geraardsbergen”. Prowadzony przez Loeba Citroën C4 WRC spisał się na brukowanej nawierzchni całkiem nieźle i z czasem gorszym o dziesięć setnych sekundy został pokonany przez motocykl KTM 450cc Evertsa.

Na tydzień przed wyścigiem kolarskim, Tour of Flanders, dwóch światowej klasy sportowców postanowiło przeprowadzić pojedynek samochodu rajdowego z motocyklem. Stromy i brukowany podjazd w belgijskiej miejscowości Geraardsbergen, nazywany często „murem” lub „ścianą”, na co dzień jest zamknięty dla ruchu ulicznego. Władze miasta postanowiły zrobić wyjątek dla mistrzowskiego duetu i dać rywalizacji zielone światło. Obaj zawodnicy to wielokrotni mistrzowie świata w swoich kategoriach, jednak żaden z nich nie brał do tej pory udziału w rywalizacji na tej trasie.

Mimo trudności związanych z nierówną nawierzchnią, Stefan Everts dotarł na szczyt odcinka z czasem 49,07 sekund. Pięciokrotny triumfator rajdów WRC, Sebastien Loeb, pokonał ten sam odcinek z czasem 49,17 sekund. Pilotem Loeba był dziennikarz sportowy, Michel Wuyts. Od wielu lat Wuyts komentuje wyścig Tour of Flanders, przez co jego wiedza o trasie w Geraardsbergen była bardzo przydatna podczas pokonywania trudnego odcinka przez francuskiego kierowcę.