Leszczyński walec w finale! – relacja ze spotkania Unii Leszno z Unibaksem Toruń - Motogen.pl

Nie było niespodzianki w rewanżowym meczu półfinału CenterNet Mobile Speedway Ekstraligi i Unia Leszno na własnym torze wysoko pokonała Unibax Toruń. Dzięki temu awansowała do wielkiego finału, w którym zmierzy się z Falubazem Zielona Góra.

W pierwszym spotkaniu Unia uległa w Toruniu miejscowemu Unibaksowi 46:44, co stawiało ją w jako faworyta w rewanżu. Mecz rozpoczął się zgodnie z planem, gdyż bieg juniorski wygrał Jurica Pavlić, przed Darcy Wardem, Sławomirem Musielakiem i Emilem Pulczyńskim. Ku zdziwieniu leszczyńskich fanów, w następnym wyścgiu 3 punkty wywalczył Chris Holder, 2 Troy Batchelor, a 1 rzadko zawodzący na stadionie im. Alfreda Smoczyka, Jarosław Hampel. Jednak gonitwa trzecia znacznie poprawiła humory miejscowych kibiców. Doborowa para „Byków” Kołodziej–Baliński podwójnie pokonała Miedzińskiego i Andersena, zaś sam „Koldi” pobił swój rekord toru; od niedzieli wynosi on 58,04s. Wspomniany duet powtórzył wynik w piątej odsłonie, a Unia prowadziła już 21:9.

Goście doskonale wyszli ze startu w siódmym wyścigu. O ile Ryan Sullivan pewnie zwyciężył, to Darcy Ward stracił dwie pozycje i na mecie pojawił się czwaty. Kolejny raz Troy Batchelor zdobył 2 „oczka”, a Hampel tylko 1. Dopiero dwa biegi później, walczący o srebro w Indywidualnych Mistrzostwa Świata wychowanek Poloni Piła, zdobył 3 punkty. Kolejne gonitwy pokazywały, jak świetnie żużlowcy Unii Leszno są spasowani z własną nawierzchnią. Żaden z zawodników Jana Ząbika nie pojawił się na mecie jako pierwszy, a „Byki” powiększały swoją przewagę ostatecznie wygrywając 59:31.