Legendarny zawodnik MX, Ricky Carmichael, też jeździ na pit bike [a na nowym filmie udowodnił, że wciąż to ma!] - Motogen.pl

Ricky Carmichael wstał z kanapy i pokazał, że wciąż jeździ po mistrzowsku! Przy okazji niedawno przetestował pit bike YCF i był bardzo pozytywnie zaskoczony.

Ricky Carmichael ma 41 lat i przydomek Goat. Pieszczotliwie oznacza to kozę, ale chodzi o „Greatest Of All Time”. Jest legendą motorsportu, 7-krotnym mistrzem USA w motocrossie i 5-krotnym mistrzem supercrossu, a startował też w Nascarze. Pod domem posiada własny tor Goat Farm („hodowla kóz” haha), na którym prowadzi szkolenia. Ostatnio wsiadł na pit bike marki YCF, a do zabawy zaprosił też syna.

Jak czytamy w komunikacie od marki YCF:

Ricky Carmichael chwali inżynierię i ergonomię motocykli, na których startują również zawodnicy Mistrzostw i Pucharu Polski Pit Bike SM.

Nie mogliśmy sobie wyobrazić lepszego sposobu na przetestowanie minicrossów marki YCF. Czołowy zawodnik  SX oraz MX do testów zaprosił również swojego syna Kadina. Jazdy odbyli w pobliżu RC Goat Farm, czyli swojej rodzinnej posiadłości. Ricky i jego syn wręcz dosiedli YCF BIGY 190 Daytona i YCF START SE 125. Na uśmiech nie trzeba było długo czekać. Na uśmiech, który czekają wszystkie rodziny lubiące motorsportowe emocje.

-Marce YCF naprawdę zależy na rozwoju społeczności motocyklowej. To naprawdę bardzo dobra jakość. Inżynieria, ergonomia, to są naprawdę dobrze wykonane rzeczy – mówi Ricky Carmichael. YCF pochodzi z wyścigowej rodziny, która istnieje w branży już od dawna, dlatego wie czego chcą klienci, czego się spodziewać.  A klienci mają bardzo wysokie oczekiwania wobec ich produktu. Posiadając taką mentalność można zbudować naprawdę dobry motocykl i dlatego jestem pod jego wrażeniem, jak i samej marki. Jestem pod wrażeniem tego, jak te motocykle są zbudowane i co mają do zaoferowania. Widać tutaj rękę motocrossowego ridera, który wpadł na pomysł zrobienia kopii z dużego motocykla crossowego. Uważam, że pomogą one wznieść motorsport w wersji pit bike na wyższy poziom. Kategoria minimotocykli pit bike w USA jest coraz bardziej popularna i to są bardzo dobre wiadomości. Podoba mi się to, dlatego że dzięki temu w świecie motorsportu pojawiają się nowi ludzi i o to właśnie chodzi. YCF jest bardzo przyjazny dla użytkownika i tworzy naprawdę fantastyczny produkt. Myślę, że bardzo dobrze sobie poradzi w kategorii minimotocykli.

Założyciel YCF Yannick Coquard po całej akcji dodał: –Poświęcamy dużo czasu na to, aby YCF reprezentował bardzo wysoką jakość i by był gotowy na ciężkie warunki podczas zawodów. Zobaczyć Ricky Carmichaela wraz z jego synem, jak dzielą swoją miłość do minimotocykli, testując pojazdy YCF pokazując prawdziwe możliwości motocykla to dla wielka duma i uznanie dla naszej marki YCF.

Carmichael zakończył profesjonalną karierę zawodnika MX już 13 lat temu. Ale jeżeli zastanawiacie się, czy ten 41-latek „jeszcze wciąż to ma”, obejrzyjcie nowy film. Zaledwie kilka tygodni temu ktoś go odwiedził i poprosił, aby wstał z kanapy:

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany