Arlen Ness był amerykańskim projektantem motocykli i przedsiębiorcą znanym z kunsztu rzemieślniczego, niestandardowych rozwiązań i wyjątkowego wyczucia piękna i stylu. Jego konstrukcje takie jak: dwusilnikowy Two Bad, inspirowany antykami Ness-Tique, Blower Bike, inspirowany włoskim samochodem sportowym Ferrari Bike, inspirowany modelem Chevy ’57 Ness-Stalgia, modelem Bugatti Smooth-Ness i w końcu napędzany silnikiem odrzutowym Mach Ness są po prostu nie do opisania. Jego firma była również autoryzowanym dealerem Victory Motorcycles i Indian Motorcycles.

Ness został doceniony na całym świecie za swój unikalny styl lakierowania, za opracowanie niestandardowych linii nadwozia swoich motocykli oraz za produkcję wyjątkowych części do nich.

Został aktywny zawodowo aż do śmierci. Zmarł w Kalifornii, w wieku 79 lat 22 marca 2019 roku.

O Autorze

Motogen.pl to portal, który od 2007 roku tworzony jest, przez miłośników motocykli i czynnych motocyklistów, dla wszystkich użytkowników jednośladów. Kochamy motocykle bez względu na to, czy będą to małe „125”, supermoto, sporty, turystyki, czy wielkie customowe choppery. Motogen.pl od lat stara się być wszędzie, gdzie coś się dzieje – od wyścigów przez zloty, imprezy lokalne i typu track-day czy zorganizowane wycieczki. Odwiedza oldschoolowe warsztaty motocyklowe, relacjonuje ciekawe wydarzenia, czy generuje treści dotyczące motocykli używanych. Dzieli się wiedzą dotyczącą mechaniki i budowy motocykli, a także znajomością nowelizacji przepisów ruchu drogowego, nie zapominając o gorących motocyklowych newsach z kraju i ze świata. Celem jest, aby nasi czytelnicy łatwiej i chętniej rozwijali swoją motocyklową pasję. Zapraszamy też na nasze konta społecznościowe: Facebook - facebook.com/motogenpl oraz Instagram - instagram.com/motogen.pl

Podobne posty