Katherine Prumm, najszybsza kobieta w motocrossie przyłącza się do Yamahy - Motogen.pl
Yamaha Motor Europe (YME) ma zaszczyt ogłosić nawiązanie nowej współpracy z Katherine Prumm – zwyciężczynią żeńskiego pucharu FIM Motocross.

19-letnia Nowozelandka będzie jeździć na motocyklu Yamaha YZ250F, próbując uzupełnić swoją kolekcję o puchar mistrzostw FIM Motocross 2008. Współpraca nawiązana między Prumm a Yamahą, narodziła się 4 miesiące przed inauguracja FIM, zawodami MX1, MX2 oraz Grand Prix 2008.

Nowozelandka będzie jeździła dla teamu Dutch van Beers. Dzięki jej licznym sukcesom odniesionym w Europie, tytułom zdobytym w Australii oraz wygranym w AMA za oceanem, Prumm jest jedną z najbardziej obiecujących kobiet startujących w motocrossie. ”Przejście do Yamahy bardzo mnie cieszy”, mówi Prumm „Nowy motocykl, nowy team, dzięki temu mogę odnieść wiele sukcesów w 2008 roku”. Nowozelandka dodaje, ”Z niecierpliwością czekam na rozpoczęcie sezonu i na żeńskie mistrzostwa FIM, gdzie po raz trzeci będę walczyła o puchar – tym razem na swoim nowym motocyklu. Pod koniec roku, będę również brać udział w męskich Mistrzostwach Nowej Zelandii, w barwach teamu MXDK Subway Yamaha, a moim celem będzie znalezienie się w pierwszej 10 męskiej klasy MX2. Będę również walczyć o czwartą wygraną w żeńskich mistrzostwach Nowej Zelandii.”

„Yamaha jest szczęśliwa widząc, że liczba kobiet, jeżdżących na naszych maszynach wzrasta wraz z ich zainteresowaniem zawodami i braniem w nich udziału”, mówi kierownik działu wyścigowego – Laurens Klein Koerkamp. ”Wzrost znaczenia żeńskiego pucharu FIM i Mistrzostw Świata jest idealnym przykładem tego, jak sport się rozwija i wraz z Katherine będziemy bardzo chętnie brać w tym udział”. Żeńskie Mistrzostwa Świata, które odbyły się w 2007, tuż po Pucharze Świata, pokazują wzrost zainteresowania kobiet biorących w nich udział i nie tylko. Zawody uzyskały uwagę, na którą zasługują i nie są już tylko dodatkowa atrakcją MX1 i MX2. Panie będą mogły być oglądane we Bułgarii, Włoszech, Francji, Niemczech i Holandii. Pierwsze zawody odbędą się 11 maja w Sevlievo podczas Grand Prix Bułgarii.

Więcej o motocyklach Yamaha