Icon Kawazuki – stary ale nowoczesny - Motogen.pl

Jeśli weźmiecie Kawasaki KZ1000, Suzuki GSX-R i połączycie je wraz z Suzuki SV1000, otrzymacie Kawazuki – miks motocyklowy.

Znana, zwłaszcza ze swojej odzieży motocyklowej, amerykańska firma Icon stworzyła hybrydę zwaną Kawazuki. Motocykl powstał na bazie motocykla policyjnego KZ1000 z 1979 roku, któremu zmodyfikowano ramę tak, by można było zamontować jednostronny amortyzator. Całość złożono z przednią częścią i amortyzatorem od Suzuki SV1000 oraz wahaczem i tylnym kołem od GSX-R 750 z 1992 roku. Silnik zastosowany w Kawazuki to Wiseco o pojemności 1075 ccm. Dzięki temu powstał motocykl łączący w sobie wygląd staruszka z całkiem nowoczesnymi elementami. Uwagę przyciąga zwłaszcza biała rama i obręcze kół oraz reflektor i owiewki rodem z lat siedemdziesiątych. 

Niektórzy uważają nawet, że customowy motocykl Icona wygląda niczym oryginał sprzed 30 lat, który w miarę użytkowania był modyfikowany przez właściciela. Jako ciekawostkę dodamy, że Kawazuki powstał w garażu customowym Icona na Litwie.