Motocykl z Polski zdobiony prawdziwymi tatuażami - Motogen.pl

Wyjątkowość projektu o nazwie Cheyenne Bike The Recidivist polega jednak na tym, że cała konstrukcja maszyny będzie pokryta skórą o jasnym kolorze zbliżonym do koloru skóry ludzkiej, na którym to materiale, przy użyciu znanych na całym świecie profesjonalnych maszynek tatuatorskich marki Cheyenne, artyści z dwóch polskich salonów tatuaży, Individuum and STEEL WILL tattoo-factory wykonają bezpośrednio na motorze najprawdziwsze tatuaże. Dodatkowo pojazd będzie wyposażony w profesjonalne części motocyklowe dostarczone przez holenderską firmę ZodiacPerformance Products for Harley-Davidson.

 

Twórcy projektu nawiązują tematyką motocykla do tradycji tatuowania się obecnej od lat w środowisku motocyklowym w USA. Motocykliści tatuowali się zarówno ze względów osobistych, aby wyrazić swój charakter oraz styl życia, a także społecznych. W niestabilnych latach powojennej Ameryki wielu motocyklistów nie rzadko prowadziło życie na krawędzi prawa, ale w owych trudnych czasach byli oni również bardzo aktywni w pomaganiu ludziom z ich lokalnej społeczności. Cheyenne Bike The Recidivist jest więc artystyczną wizją nawiązującą do tych tradycji, która w swojej konstrukcji oraz zdobieniach przedstawia historię człowieka z mocnym charakterem. Osobę, która ceni sobie indywidualność, osobistą ekspresję oraz poczucie wolności.

 

Nawiązanie do tradycji wyraża się nie tylko w temacie Cheyenne Bike, ale również w rozwiązaniach konstruktorskich maszyny. Motocykliści często tatuowali się maszynkami zbudowanymi przez nich samych, dlatego też trapezowe przednie zawieszenie maszyny będzie elementem wyglądającym jak tradycyjna cewkowa maszynka do tatuaży. Konstrukcja motocykla będzie zawierała również inne elementy imitujące wygląd maszynek tatuatorskich, a wszystkie te części będą w pełni funkcjonalnymi elementami konstrukcji motocykla. Mechanizm działania tych elementów będzie taki sam, jak w sprzęcie tatuatorskim. Tatuaże pokrywające motocykl będą bezkompromisowymi dziełami artystów sztuki tatuażu, które w treści nawiązują do motywów zdobiących ciała osób ze środowisk będących inspiracją motocykla. Wytatuowana skóra będzie pokrywała opony, bak, siedzenie, zbiornik oleju, tylny błotnik oraz wiele mniejszych elementów.

 

Konstrukcja maszyny będzie oparta na wielu rozwiązaniach technicznych nawiązujących do burzliwego trybu życia powojennych motocyklistów. Dźwignia, która uruchamia motocykl będzie miała kształt dźwigni detonatora, tylna lampa wraz z kierunkowskazami będzie wyglądała jak kastet, zamknięcie wlewu paliwa będzie wyposażone w mechanizm zamka szyfrowego do sejfu. Dodatkowo mocowanie zacisków hamulcowych w przednim kole będą miały wygląd kajdanek, klamki do sprzęgła i hamulca przedniego kształt noża motylkowego „butterfly”, a przedni system hamowania będzie oparty na mechanizmie, w którym schowana w kierownicy linka przedniego hamulca ciągnie wykonaną w formie symbolu paragrafu dźwignię, która z kolei wciska pompę hamulcową.

 

CheyenneBike The Recidivist jest oparty na motocyklu Harley-Davidson Softail, ale z oryginalnej maszyny zostaną tylko część ramy oraz silnik, a wszystkie pozostałe elementy konstrukcji oraz zastosowane mechanizmy będą autorskimi rozwiązaniami konstruktorów z firmy Game Over Cycles. Recydywista to prawdziwy customowy indywidualista. Elementy wykonane przez GOC obejmują m.in.:

 

·     rama wykonana z ceowników (modyfikowana z ramy HD Softail)

·     wahacz tylny z ceowników

·     przednie zawieszenie wraz z amortyzatorami

·     kierownica z manetkami i klamkami

·     pompy hamulcowe

·     podłogi

·     pedał hamulca

·     błotnik tylny

·     zbiornik paliwa

·     siedzenie wraz z mocowaniem

·     kowery na silnik wraz z pokrywami głowic

·     filtr powietrza

·     lampa przednia i tylna

 

W ten sposób, przy użyciu nowoczesnych rozwiązań technologicznych, Cheyenne Bike The Recidivist ma w zamierzeniu twórców wyrazić szacunek do tradycji obecnej w świecie motoryzacji oraz świecie tatuaży w artystycznej wizji łączącej obydwa środowiska.

 

Premiera motocykla będzie miała miejsce we wrześniu w Londynie, podczas London International Tattoo Convention 2014, najbardziej prestiżowego na świecie konwentu sztuki zdobienia ciała.

 

Game Over Cycles:

http://gameovercycles.pl

 

Cheyenne Professional Tattoo Equipment:

http://www.cheyenne-tattoo.com

 

Zodiac:

https://www.zodiac.nl