Harley Marlona Brando trafi na aukcję - Motogen.pl

W ostatnich latach na rynku aukcyjnym najczęściej pojawiały się motocykle, których dosiadał Steve McQueen, więc maszyna z kolekcji Marlona Brando będzie nie lada atrakcją dla kolekcjonerów.

Motocykl to Harley-Davidson FLH Electra Glide z 1969 roku. Przebieg to zaledwie 22 299 kilometrów. Brando zakupił go w kwietniu 1970 roku. Cena wywoławcza motocykla to 100 000 dolarów, a końcowa przy ostrożnych szacunkach może sięgnąć 450 000 dolarów.

Marlon Brando tak mówił o przejażdżkach swoim motocyklem:

„Nadal czerpię radość z wstawania przed zmrokiem, wcześnie zanim nastanie ranek, kiedy wszyscy jeszcze śpią. Mam tak od czasu, kiedy po raz pierwszy przeprowadziłem się do Nowego Jorku. Wtedy najlepiej mi się myśli i pisze. Podczas pierwszych lat w Nowym Jorku często wsiadałem na motocykl w środku nocy i jechałem przed siebie. Przestępczość nie była wtedy wysoka i jeśli miałeś motocykl, to mogłeś zostawić go przed blokiem i rano nadal tam był. Zwłaszcza letnie noce były wspaniałe na przejażdżkę po mieście o pierwszej, drugiej, trzeciej w nocy, w jeansach i t-shircie, z dziewczyną na tylnym siedzeniu. Jeżeli nie wyruszyłbym z jakąś, to bym ją znalazł.”

Więcej o motocyklach Harley-Davidson Autor: Wojciech Grzesiak