Ducati Pro-III to nowa odsłona elektromobilności w gamie marki za całkiem sporą kasę. Czy czuć w niej dziedzictwo wyścigów, sportu motocyklowego i perfekcyjnych osiągów?

Ducati wypracowało sobie pozycję marki premium. Drogiej, wyszukanej, wykorzystującej najlepsze komponenty. Nie dziwi zatem, że nabywcy nowych motocykli z Borgo Panigale w większości, są osobami zamożnymi. I właśnie do takich klientów skierowana najnowsza hulajnoga elektryczna sygnowana logiem producenta.

ducati Pro-III

Nowy jednoślad oznaczony Pro-III jest najbardziej zaawansowanym technicznie pojazdem linii Ducati Urban e-mobility. Napędzana bezszczotkowym silnikiem elektrycznym o mocy 350 W wykorzystuje akumulator litowo-jonowy o pojemności 0,468 kWh umieszczony w podłodze hulajnogi.

Ducati Pro-III

Zasięg 50 km na jednym ładowaniu umożliwi całkiem sprawne poruszanie po dużej metropolii. Producent przewidział cztery tryby ograniczające prędkość maksymalną do 6, 15, 20 i 25 km/h. Pod deską rozdzielczą przewidziano gniazdo USB do zasilania smartfona. Pojazd uruchomimy kartą zbliżeniową.

Masa pojazdu to 17,5 kg a maksymalne obciążenie 100 kg. Dość długo trwa ładowanie, nawet 9 godzin.

Hulajnoga ma kosztować 799 euro, czyli prawie 3700 zł. Ale to wciąż ułamek kwoty za Streetfightera V4 czy Multistradę V4


Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany

Więcej w Bez kategorii, Elektryczność, Newsy, Nowości rynkowe
Ruda Śląska: na „zakręcie mistrzów” stanie fotoradar. Czy poprawi bezpieczeństwo?

Jeden z najsławniejszych zakrętów w Polsce, tzw. zakręt mistrzów w Rudzie Śląskiej ma być bezpieczniejszy. Władze postanowiły umieścić tam fotoradar…

Zamknij