Kamera W BARKU! Alex Rins pod wrażeniem, my też [coś nowego w MotoGP] - Motogen.pl

Ujęcia z kamerki ukrytej pod kombinezonem, na barku zawodnika, gwarantują skrajnie intensywne ujęcia on-board. To koniecznie trzeba zobaczyć!

Dorna, organizator wyścigów MotoGP, wymyśliła nowy sposób montowania kamerki u zawodników. Shoulder-cam, bo tak się nazywa, zapewnia niespotykany do tej pory punkt widzenia. Kamera-w-barku zapewnia wyjątkowo intensywne wrażenia. Zobaczcie sami pełne okrążenie z toru Portimao, podczas rozgrzewek do GP Algarve:

Dorna jak zwykle lubi blokować odtwarzanie filmów umieszczonych na stronach, a więc polecamy obejrzeć go bezpośrednio na Facebooku lub na YouTube.

Kamera ukryta jest w kieszonce pod kombinezonem, na barku zawodnika – wystaje jedynie obiektyw. Na konferencji Alex Rins został zapytany co o tym sądzi. Przyznał, że ujęcia z niej są nie-do-wiary, a kamerka była super wygodna. Alex liczy więc, że w sezonie 2022 zobaczymy więcej zastosowań i ujęć z shoulder-cam. Chcielibyście, podoba Wam się?

P.S.: Zauważyliście dźwigienkę pod lewą kierownicą? Alex używa jej podczas mocnych wyjść z zakrętów, aby zredukować wheelie. Jak myślicie, to tylny hamulec, czy urządzenie do regulacji wysokości tylnego zawieszenia?


Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany