Ducati postanowiło po raz pierwszy pokazać swojego wyczekiwanego Diavela… na początek od tyłu.

Diavel pojawiał się w mediach z pewnego rodzaju regularnością – przyłapywany na ulicy, podczas parkowania, a nawet po glebie. Jednak nikt nie był do końca pewien, jak wyglądać będzie ostateczna wersja motocykla, który wejdzie do produkcji. Włosi pozostawili dużo miejsca na spekulacje, które powoli dobiegają końca. Diavel, bo nazwa motocykla jest już potwierdzona, będzie miał swoją premierę za niecałe trzy tygodnie. Na razie wiadomo, że maszynę wyposażono w pomalowaną na czerwono ramę, w której znalazł się silnik Testrastretta 11°, znany z tegorocznej Multistrady 1200. Niestety, Ducati nie podało żadnych informacji na temat specyfikacji technicznej motocykla. Znana jest jedynie waga jednośladu207 kg na sucho.

Szczegóły widoczne na zdjęciu to karbonowy zbiornik paliwa oraz dwa umieszczone pod kanapą, bliźniacze, pionowe reflektory LED, które pełnią także funkcję kierunkowskazów. Ducati zapowiedziało, że motocykl otrzyma system ABS, kontrolę trakcji (Ducati Traction Control) oraz możliwość ustawienia kilku trybów jazdy (Ducati Riding Modes).

Debiut Diavela będzie miał miejsce podczas targów motoryzacyjnych EICMA 2010 w Mediolanie, choć pewnie już wkrótce pojawią się kolejne informacje na temat włoskiej maszyny.

Więcej o motocyklach Ducati