Barton Scalpel – precyzyjny, tani i niezawodny skuter miejski na kat. AM - Motogen.pl

Barton Scalpel – trafiający w punkt, skuteczny, niezawodny i łatwy w użyciu. Dokładnie takie powinno być popularne narzędzie chirurgiczne, od którego prezentowany pojazd przejął nazwę. Czy jest adekwatna do jego cech? Już sprawdzamy…

Barton Scalpel – design

Barton Scalpel to skuter miejski o agresywnym, sportowym klimacie podkreślonym przez dwukolorowy wzór lakierowania. Ma niewielkie gabaryty, co zdecydowanie poprawia dzielność miejską. Dynamiczny design nakreślono ostrą kreską, a przywiązanie do tradycyjnych rozwiązań pozwoliło utrzymać cenę na poziomie nieosiągalnym dla konkurencji.

Schowek pod siedzeniem, kieszenie w przedniej ścianie i solidny uchwyt pod kufer, zapewnią maksymalne możliwości transportowe oraz ułatwią codzienną logistykę. Precyzyjne spasowanie i wysoka jakość tworzyw, z których wykonano elementy nadwozia, okazują się lepsze, niż można się spodziewać patrząc na cenę pojazdu.

Ostry jak brzytwa

Niewielka masa (83 kg), dynamiczny silnik 2,9 KM oraz przyzwoite hamulce powodują, że jazda tą pięćdziesiątką jest naprawdę przyjemna. Pozycja jest wygodna, swobodna, a osoby o większym wzroście znajdą wystarczającą ilość miejsca za kierownicą. Pasażer ma komfortowe warunki, ale wówczas spadek osiągów jest już mocno zauważalny. Wszak przy trzech koniach mechanicznych nie ma mowy o dynamicznej jeździe z pasażerem. Fizyki nie oszukamy. Przednia osłona zapewnia skuteczną ochronę nóg przed chłodem i deszczem. Ograniczona szerokość całego pojazdu ułatwia jazdę miejską i przeciskanie w korkach.

Koła o średnicy 10 cali poprawiają przyspieszenie, a geometria zawieszenia i kąt skrętu kierownicy sprawiają, że manewry miejskie można uznać za czystą przyjemność. Skuter jest stabilny w szybkich zakrętach, pewnie wpisując się w krzywiznę jezdni. Czytelny zestaw wskaźników umożliwia obserwację wskazań bez względu na sytuację drogową. Sposób oddawania osiągów będzie przyjazny nawet dla początkujących, stanowiąc pierwszy krok w stronę rozwoju umiejętności motocyklowych. Niewielkie gabaryty oznaczają także łatwe parkowanie. Jest jeszcze jedna cecha: konsumpcja paliwa rzędu 2 l/100 km stawia pojazd wśród najekonomiczniejszych „spalinówek” na rynku.

Same korzyści

Niewielkie zużycie paliwa, świetna niezawodność i niespodziewana w tym segmencie jakość wykonania to silne argumenty, przemawiające za zakupem. Dobre właściwości jezdne, skuteczne hamulce i osiągi, stawiające Bartona Scalpel na czele w swoim segmencie to kolejne argumenty na „tak”. Jednak cena 5899 zł jest absolutnie bezkonkurencyjna. W połączeniu z niewielkim zużyciem paliwa (kluczowym przy obecnych cenach benzyn), ograniczone koszty eksploatacji i zakupu sprawią, że Barton Scalpel to pojazd na kieszeń nie tylko dorosłego, ale także studenta, a nawet ucznia, o ile ma skończone 14 lat i zdał egzamin na prawo jazdy AM.

Jednak bez względu na użytkownika, prezentowany pojazd zapewni wyjątkowo sprawną, tanią i bezawaryjną realizację codziennych potrzeb transportowych. Serdecznie polecamy!

Więcej modeli Barton Motors znajdziesz na barton-motors.pl.


Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany