Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Ciekawostki ze świata motocykli Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Ciekawostki ze świata motocykli

Ciekawostki ze świata motoryzacji, interesujące motocykle, trasy motocyklowe, targi i inne.

28.03.2018

Kiedy za dużo chodzicie do lasu z wykrywaczem metali

  CIEKAWOSTKI
Ciężko wyczuć, czy zaprezentowane znalezisko to efekt przypadku czy celowego poszukiwania z wykrywaczem metalu - faktem jest, że większość motocyklistów na miejscu gości z filmu była by szczęśliwa. Przypuszczamy, że znaleziskiem jest DKW, zakopana w czasie II Wojny Światowej, w czasie niemieckiego odwrotu. Swoją drogą ciekawe, czy przez ponad 70 lat postoju w błocie uda się ją odrestaurować...

27.03.2018

Motocykl dla drwala

  CIEKAWOSTKI
Mówiąc "drwal" nie mamy na myśli przestylizowanego, zarośniętego typa chodzącego w weekendy na crossfit i zjadającego bezglutenowe pierogi, tylko twardego faceta pracującego przy wyrębie lasu. Nie w każde miejsce da się wjechać ciężarówka, dlatego jednoślady bywają nieocenione. Czy wasz motocykl też tak potrafi?

Hindus potrafi: patent na zabezpieczenie przed ruszeniem z rozłożoną stopką boczną

  CIEKAWOSTKI
Czy kiedykolwiek zaliczyliście glebę po ruszeniu motocyklem z rozłożoną stopką? Widziałem taką sytuację - kierowca narobił sobie trochę wstydu a dodatkowo porysował kilka detali w pojeździe. Oczywiście większość motocykli ma zabezpieczenie odcinające zapłon przy rozłożonej stopce i wrzuconym biegu w innych stopka składa się samoczynnie po wyprostowaniu motocykla. Czasem jednak coś idzie nie tak więc warto wspomóc takie rozwiązania. Z pomocą przychodzi film z Indii, w którym pokazano jak w prosty sposób sprawić aby stopka złożyła się po wrzuceniu biegu. Kreatywne w swojej prostocie: jesteśmy na tak!

23.03.2018

Zlotowe atrakcje: kręcenie manetą do wystrzału!

1 CIEKAWOSTKI
Jedna ze zlotowych atrakcji: kręcenie manetą do odciny czasem może się źle skończyć. Doświadczył tego właściciel sprzętu z poniższego filmu. Swoją drogą, czy takie traktowanie motocykla przypadło Wam do gustu?

22.03.2018

Prawdziwy motocyklista nie zostawi kumpla w potrzebie!

  CIEKAWOSTKI
Jeżeli jesteś prawdziwym "harlejowcem", bratem dla swojego ziomka z motocyklowego klubu, to... nie zostawisz go samego, gdy wjedzie motocyklem w rów... Gość z video potraktował tę zasadę zbyt dosłownie!

Kiedy robicie przegazówkę motocyklem o mocy 1200 KM!!!

  CIEKAWOSTKI
Boss Hoss, amerykański power cruiser wyposażony w silnik V8 z GMC. Egzemplarz z filmu ma dołożone dwie turbosprężarki oraz podtlenek azotu. W sumie, jak twierdzi właściciel, generuje 1200KM. Zobaczcie (czas filmu od 4:04), jaka jest reakcja motocykla na dodanie gazu. Dobrze, że nikt obok nie stał...

Gdy enduro dojedziesz tam, gdzie niekoniecznie chciałeś...

  CIEKAWOSTKI
Doświadczony jeździec enduro dojedzie wszędzie. Czasem ułańska fantazja poniesie go w takie miejsce, gdzie nie do końca wiadomo, co dalej zrobić. Właśnie w takiej sytuacji znalazł się bohater poniższego filmu. Co byście zrobili w takiej sytuacji?

21.03.2018

Tego na autostradzie nigdy byś się nie spodziewał...

  CIEKAWOSTKI
Takie rzeczy tylko w Indiach, chciałoby się powiedzieć. Niestety nie do końca, patrząc na zachowania Polaków, którzy z powodu korka potrafią zawrócić na autostradzie i jechać pod prąd. Niemniej jednak takie widoki są bardzo częste na indyjskich autostradach, ale zdarzają się głównie na lewym pasie...

Dirtbike.pl Husqvarna Team rozpoczyna sezon!

  CIEKAWOSTKI
Podobnie jak w zeszłym sezonie Motogen.pl objął patronat medialny nad Dirtbike.pl Husqvarna Team. W tym roku ekipa powiększyła się o trzech zawodników. Kim są i jakie mają plany, cele na 2018? Zobaczcie poniżej!

20.03.2018

Anna Jackowska – Kobieta na Motocyklu i Yamaha w sezonie 2018

  CIEKAWOSTKI
Nadchodzący sezon to kolejny wspólny czas motocyklowych działań podróżniczki Anny Jackowskiej, znanej jako Kobieta na Motocyklu, i Yamaha Motor. W poprzednim sezonie Kobieta na Motocyklu odkrywała potencjał sportowego turystyka Tracer 700. Sprawdzała go w różnych warunkach i na różnych nawierzchniach. Tracer towarzyszył jej w podróży do Szwecji oraz w realizacji cieszącego się dużą popularnością projektu Polskie Zachwyty Motocyklowe i zdał celująco wszystkie sprawdziany, na które wystawiła go podróżniczka. W tym sezonie razem jadą dalej.

19.03.2018

Dwa ciosy, dwa knockouty - mamy nagranie z drugiej kamery!

1 CIEKAWOSTKI
Pamiętacie materiał sprzed kilku dni w którym dochodzi do konfliktu motocyklisty z przechodniami w wyniku czego mamy piękną statystykę walk (dwa ciosy, dwa nokauty)? Mamy nagranie z innej kamery. A może zgłosić motocyklistę do KSW?

Z wizytą w fabryce Harley-Davidson; jak to jest zrobione

  CIEKAWOSTKI
Całkiem niedawno prezentowaliśmy procesy produkcyjne z różnych lat, na przykładzie marek Ural, BMW czy Yamaha. Dzisiaj postanowiliśmy pokazać wam, w jaki sposób odbywa się produkcja najbardziej znanych motocykli, czyli Harley-Davidsona. Szczególnie podoba nam się wytwarzanie zbiornika i felg...

17.03.2018

Dwa ciosy, dwa knockouty – z motocyklistami się nie zadziera!

2 CIEKAWOSTKI
Jakbyś się zachował, gdyby jakiś koleś próbował zrzucić cię z motocykla, kopiąc ciebie i twój jednoślad? Rozmawiałbyś z nim? Tłumaczył co zrobił nie tak i dlaczego nie powinien tak się zachowywać? Najprawdopodobniej próbowałbyś zrobić to, czego dokonał ten gość na plastiku...

Sportowe motocykle potrafią skakać

  CIEKAWOSTKI
Jaki znacie rodzaj motocykla idealnie nadającego się do skoków, którego nazwa zaczyna się od słowa super? Supermoto? Nieeee koniecznie... Poznajcie chłopaków na superbikach, którzy potrafią skakać!

16.03.2018

Harley-Davidson power wheelie

  CIEKAWOSTKI
Power wheelie HD Electrą? Oczywiście część osób może się zastanawiać w jakim celu. Mimo to szacunek dla kierowcy za umiejętności i opanowanie długich gum. Szczególnie, że HD nie wydaje się sprzętem stworzonym do stuntu. Za to ten dźwięk....

15.03.2018

Konna ucieczka, skuterowy pościg

  CIEKAWOSTKI
Jak wyglądałby świat bez skuterów, motocykli i motocyklistów? Na pewno smutno i na pewno biegałaby po nim cała masa bezpańskich koni... Jak to możliwe? Zobaczcie to video!

14.03.2018

Jak powstaje Yamaha? Zobacz film z 1960 roku!

  CIEKAWOSTKI
Całkiem niedawno wrzucaliśmy materiał z 1993 roku, dokumentujący produkcję motocykla Ural. Mimo, że to tylko 25 lat różnicy, mamy wrażenie, że przeniósł nas w czasy II wojny światowej. Dzisiaj chcemy zaprezentować inny materiał. Produkcję jednostek napędowych marki Yamaha, sprzed prawie 60-ciu lat. Mamy wrażenie, że mimo, że oba materiały dzielą 33 lata, kolorystyka obrazu, to jednak Japończycy mieli większą kulturę techniczną. Co o tym myślicie?

13.03.2018

Jak szybko pokonać zakręt na supermoto

  CIEKAWOSTKI
Pokonywanie zakrętów to złożona sprawa. Inaczej pokonamy go sportem a inaczej supermoto. Jeśli jednak mamy naprawdę duży skill, możemy go także pokonać driftem. Tak, jak na poniższym filmie. Przyznajcie, że technika robi wrażenie!

12.03.2018

Jak przewieźć zwierzę motocyklem?

  CIEKAWOSTKI
Problem wydaje się dość skomplikowany szczególnie, jeśli weźmiemy pod uwagę wielkość niektórych zwierząt. Taka np. sarna czy łoś; ich gabaryty zdecydowanie nie są przyjazne motocyklistom. Na szczęście bohater poniższego filmu pokazał, jak to skutecznie zrobić...

09.03.2018

Targi motocyklowe bez hostess?

2 CIEKAWOSTKI
Właśnie startują największe europejskie targi motoryzacyjne w Genewie. Będzie na nich prawie wszystko – oprócz jednego – kuso ubranych hostess. Zabraknie dekoltów, szpilek, obcisłych leginsów. Dlaczego?

archiwum

1    11
...
20  21  22 
...
31   127

Dzieje się?

Newsroom tylko na to czeka!

Motogen.

e-mail: newsroom(@)motogen.pl

TEL: [+48] 669 970 129

 

Sonda

wypowiedz się
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści