Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Sport Motocyklowe Mistrzostwa Superbike WSBK 2016: Mistrzostwa świata wracają po wakacyjnej przerwie Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

WSBK

WSBK 2016: Mistrzostwa świata wracają po wakacyjnej przerwie

Po długiej przerwie zawodnicy cyklu Superbike World Championship powracają do gry. Do końca pozostały cztery rundy. W ten weekend, na niemieckim Lausitzring odbędzie się pierwsza z nich.

Na Lausitzring wystartują zawodnicy wszystkich klas. Tor powrócił do kalendarza po wielu latach przerwy. Ostatni raz cykl Superbike World Championship gościł tu w 2007 roku i wtedy zwycięzcami wyścigów byli Noriyuki Haga i Troy Bayliss. W stawce startowali również Max Biaggi, Troy Corser i James Toseland. Czy ponowne otwarcie będzie równie legendarne?

W klasie Superbike stawce przewodzi Jonathan Rea, który ma 368 punktów i musi uważać na swojego zespołowego kolegę. Tom Sykes ma na koncie 322 punkty. Pierwszą trójkę zamyka Chaz Davies z dorobkiem 260 punktów. O czwarte miejsce powalczą Davide Giugliano i Michael van der Mark, którzy mają po 185 punktów. W Niemczech na tor powróci Sylvain Guintoli z fabrycznego teamu Yamahy, który pauzował po kontuzji. Zobaczymy również Mistrza Polski Superbike - Pawła Szkopka, który liczy na deszczowy wyścig i miejsce na podium.

 

Paweł Szkopek to obecnie jedyny Polak w Superbike World Championship

W Supersportach prowadzi Kenan Sofuoglu, który ma na koncie 146 punktów i 40 punktów przewagi nad Randy Krummenacherem. Pierwszą trójkę zamyka PJ Jacobsen z dorobkiem 92 punktów. Statystyka jest nieubłagana dla Krummenachera - zawodnik wygrał w tym sezonie tylko jeden wyścig i raz stanął na podium. Kenan Sofuoglu ma na koncie cztery wygrane.

W klasie Superstock 1000 o zwycięstwo walczą Raffaele de Rosa i Leandro Mercado. Zawodnik BMW ma na koncie 82 punkty, a zawodnik Ducati - 77 punktów. Pierwszą trójkę zamyka Kevin Calia na motocyklu Aprilia, który dotychczas zdobył 66 punktów. Zarówno de Rosa jak i Mercado mają w tym roku na koncie po dwa zwycięstwa. Piąty wyścig sezonu wygrał Lucas Mahias.

W European Junior Cup prowadzi Mika Perez z dorobkiem 81 punktów. Na drugim miejscu, ze stratą 10 punktów znajduje się Hannes Soomer. Co ciekawe - Soomer nie figuruje na liście startowej. Trzecie miejsce zajmuje Paolo Grassia, który ma 55 punktów.

Pamiętajcie o nowym harmonogramie, który wprowadzono w tym sezonie. Pierwszy wyścig Superbike rusza w sobotę o 13:00. Niedzielne zmagania rozpoczną się o 11:20 wyścigiem klasy Supersport.

Autor: Wojciech Grzesiak

Powiązane materiały

POBIERZ WIĘCEJ
oceń ten materiał:
Zawodnicy Kawasaki prowadzą w klasyfikacji generalnej Superbike Zawodnicy Kawasaki prowadzą...
Kenan Sofuoglu prowadzi w klasie Supersport Kenan Sofuoglu prowadzi w k...
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści