Polacy Mistrzami Niemiec w wyścigach skuterów 2009 - Motogen.pl

Finałowa runda IDSM odbyła się w sobotę, 10 października, w Berlinie. Zgromadzeni kibice mogli podziwiać piękną i wyjątkowo zaciętą walkę o tytuły mistrzowskie w poszczególnych klasach.

Walka o tytuły Międzynarodowych Mistrzów Niemiec w Wyścigach Skuterów 2009 została zakończona! 10 października, tym razem wyjątkowo w sobotę, na torze kartingowym w Berlinie (Schoenerlinde) odbyła się ostatnia runda IDSM. Pogoda nie dopisała. Co prawda, nie padało, ale było bardzo zimno i wietrznie. Na szczęście, sympatyczna atmosfera panująca w parku maszyn i moc wrażeń podczas wyścigów rozgrzewała zmarzniętych kibiców i zawodników.

Reprezentanci Mieloch Racing Team pojawili się na torze już w piątek popołudniu, gdzie podczas treningu regulowali i testowali swoje maszyny. Pod koniec treningów Szymon Rajczak #89 na jednym z zakrętów przewrócił się, zaliczył high side’a i doznał urazu głowy. Zjechał do paddocku o własnych siłach, jednak, niestety, nie mógł sobie przypomnieć co się wydarzyło na torze. Dopiero po obejrzeniu nagrania z kamery zamontowanej na skuterze Juniora Szymon odtworzył sobie całe wydarzenie. W teamie zapanowała nerwowa atmosfera, ponieważ do końca nie było wiadomo czy Szymon wystartuje w sobotnich wyścigach.

W sobotę po trwającym dwie godziny treningu dowolnym wszystkich klas miały miejsce treningi kwalifikacyjne, po dwa dla każdej klasy. Pole position wywalczyli:

• w klasie 1 – Jerzy Mieloch Sr #99 (Mieloch Racing Team) – 55,259,
  • w klasie 2 – Max Moutschka #24 – 51,650,
  • w klasie 3 – Max Kretschmer #13 (Scootershop/Heidenau Racing Team) – 51,166,
  • w klasie 4 – Henry Zehe #24 (Preussen Racing Team) – 53,716.

Decyzją organizatora każda z klas IDSM startowała osobno i jako pierwsi na linii startu pojawili się zawodnicy klasy 1 (50 ccm). Zgodnie w przewidywaniami w pierwszym biegu zwyciężył Jerzy Mieloch Sr #99 (Mieloch Racing Team). Na drugim miejscu uplasował się Christof Peters #27, który przejechał linię mety przed Tobiasem Pfotenhauerem #2. Dariusz Beszterda #17 (Bidon Racing Team) ukończył wyścig na miejscu czwartym. Debiutujący w Mistrzostwach Niemiec zawodnicy TNT Racing Team: Tomasz Noster #4, Szymon Urbaniak #12 i Natalia Florek #3 (TNT Racing Team) zajęli kolejno pozycje szóstą, ósmą i dziewiątą.

W drugim biegu zwyciężył Tobias Pfotenhauer #2, który pokonał Denisa Kocha # 74 i Christofa Petersa #27. Senior dostarczył kibicom wielu wrażeń. Otóż na jednym z okrążeń zaczął zdecydowanie wolniej jechać. Okazało się, że jego maszyna traci moc, co uniemożliwiło mu nawiązanie walki z rywalami. Jednak mimo defektu technicznego (urwana sonda temperatury przy wydechu) i wywrotki na jednej z szykan, na której przewróciło się podczas tego biegu aż pięciu zawodników, Senior ukończył wyścig na pozycji czwartej. Szymon Urbaniak zajął miejsce piąte. Dariusz Beszterda, który również zaliczył upadek na szykanie, przejechał linię mety jako siódmy, przed Tomkiem Nosterem i Natalią Florek.

W klasie 2 (70 ccm, 12 cali) na starcie zabrakło Daniela Bergaua #18 (Scootershop 53 RT), który ze względów zdrowotnych zrezygnował z walki o tytuł Mistrza Niemiec. W pierwszym biegu zaciekłą walkę o czołowe lokaty stoczyli Max Moutschka #24, Chris Spiecker #23, Tim Grothe #5 (Stage6 Racing Team) i Kevin Chadrysiak #82 (Scootershop53 Racing Team). Czołowy zawodnik, Marcus Andruchiewicz, przewrócił się na pierwszym okrążeniu, co uniemożliwiło mu dalszą jazdę. Ostatecznie zwyciężył Max, pokonując Chrisa i Tima. Kevin, który przez większość biegu był na pozycji trzeciej, przewrócił się i dojechał na linię mety jako czwarty. Michał Adamiszyn #45 (CMA Racing Team) zajął miejsce piąte. Polski VIP, Marek Szkopek #14, Wicemistrz Polski w klasie Superstock 600, startujący w barwach TNT Racing Team, uplasował się na pozycji ósmej, przed Tomkiem Nawrockim #49 z Bidon Racing Team. Wojtek Jakubowski #72 nie ukończył pierwszego biegu.