Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Aktualności z kraju Patryk "Kosa" Kosiniak w IDM w barwach BMW na 2017 i 2018r!!! Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Z kraju

Patryk "Kosa" Kosiniak w IDM w barwach BMW na 2017 i 2018r!!!

Patryk Kosiniak, zwycięzca ubiegłorocznego, międzynarodowego pucharu Yamaha R6 Dunlop Cup, wystartuje w pełnym cyklu prestiżowych, motocyklowych mistrzostw Niemiec klasy IDM Superbike w barwach fabrycznego zespołu Wilbers BMW Racing Team, z którym podpisał właśnie dwuletnią umowę.

27-letni tarnowianin, który rok temu wszystkie swoje starty kończył na podium, przez dwa najbliższe lata dosiadać będzie BMW S1000RR na oponach Dunlop, wystawianego przez dysponujący 30-letnim doświadczeniem zespół producenta zawieszeń Wilbers, od 2010 roku związany z marką BMW.

 

W poprzednim sezonie niemiecka ekipa zajęła w IDM Superbike wysokie, piąte miejsce, dzięki czterem podiom wywalczonym przez byłego mistrza Niemiec klasy Superstock 1000, 30-letniego Belga Bastiena Mackelsa. Mistrzostwa Niemiec IDM Superbike to obok brytyjskiej serii BSB najmocniejsze i najbardziej prestiżowe wyścigi motocyklowe rangi krajowej, które w ostatnich latach otwierały wielu zawodnikom drzwi do mistrzostw świata World Superbike.

 

W sezonie 2017 międzynarodowa stawka IDM Superbike wystartuje w siedmiu podwójnych rundach na takich słynnych torach, jak znane z Formuły 1, MotoGP czy WorldSBK obiekty Hockenheim, Nurburgring, Assen i Lausitzring. Kosiniak i jego nowa ekipa rozpoczną swoje przygotowania do sezonu już w marcu, podczas pierwszych z trzech przedsezonowych testów w Hiszpanii. Pierwsza runda IDM Superbike odbędzie się w dniach 13-15 maja na torze Nurburgring.

 

"Kosa" w barwach Willbers BMW Racing Team...

 

Szczegółowy kalendarz na sezon 2017 zostanie przez organizatorów potwierdzony wkrótce. „Bardzo się cieszę, że moje ubiegłoroczne wyniki docenił jeden z czołowych niemieckich zespołów, proponując bardzo profesjonalny, dwuletni kontrakt z opcją na trzeci sezon, dający mi szansę na walkę o czołowe pozycje w IDM Superbike – mówi Patryk Kosiniak.

 

- Ścigałem się już w mistrzostwach Włoch klasy Superbike i wiem, że starty motocyklem o mocy 200 koni mechanicznych w mocnej, międzynarodowej stawce, to bardzo duże wyzwanie, ale jestem na nie gotowy. Przez siedem lat dotychczasowych startów dawałem z siebie wszystko i ciężko pracowałem zarówno na torze, jak i poza nim, właśnie po to, aby pewnego dnia otrzymać taką właśnie szansę. Chcę ją teraz w pełni wykorzystać. Odwiedziłem już siedzibę BMW Wilbers Racing Team, skąd wracam pod dużym wrażeniem tego, co tam zobaczyłem. Dysponujemy świetnym zespołem, bardzo cennym wsparciem Wilbersa, BMW i Dunlopa oraz bogatym planem przedsezonowych testów, dlatego jestem pewien, że czeka nas udany sezon. Chcę w tym roku regularnie punktować, zbierać doświadczenie i jak najbardziej zbliżyć się do czołówki.”

 

„Braliśmy pod uwagę wielu różnych zawodników, ale wygrywając puchar R6 Patryk zrobił na nas bardzo duże wrażenie - dodaje szef zespołu Benny Wilbers.

- Spędziliśmy razem ostatnich kilka dni, podczas których Patryk potwierdził wszystko to, co o nim myśleliśmy. To bardzo szybki i mądry zawodnik, który pracuje wyjątkowo ciężko, dlatego jesteśmy bardzo zadowoleni z naszej dwuletniej umowy i mamy duże aspiracje. W tym roku zmienia się organizator oraz przepisy serii IDM Superbike, ale dysponujemy ponad dwudziestoletnim doświadczeniem wyścigowym, własnym zawieszeniem, które znamy jak własną kieszeń, świetnym motocyklem oraz bardzo cennym wsparciem BMW i ZF.

 

Benny Wilbers - szef teamu...

 

Pomocna będzie także fabryczna elektronika od BMW. Jesteśmy już bardzo dobrze przygotowani do sezonu i wszystko jest dopięte na ostatni guzik, choć mamy dopiero końcówkę stycznia, więc jesteśmy spokojni. W marcu czekają nas testy, podczas których Patryk będzie mógł dokładnie poznać i zrozumieć motocykl na trzech różnych torach. Mamy dużo czasu, bo podpisaliśmy dwuletni kontrakt z opcją na trzeci sezon, dlatego nie nakładamy na Patryka żadnej presji. Nie ma pośpiechu. Patrząc jednak na to, jak ciężko Patryk pracuje, myślę że w drugiej połowie sezonu będzie w stanie walczyć o miejsca w pierwszej dziesiątce.”

 

Redakcja Motogen.pl mocno trzyma kciuki, życząc powodzenia!!!

 

Więcej informacji o Patryku Kosiniaku pod adresem www.patrykkosiniak.com,

więcej informacji o zespole pod adresem www.wilbers-bmw-racing.de ,

więcej informacji o IDM Superbike pod adresem www.superbike-idm.de.

oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści