Pierwsza pomoc: bezpłatne szkolenia z Motopomocnymi - Motogen.pl

Motocykliści z szesnastu miast na terenie Polski mogą już rejestrować się na organizowane przez MotoPomocni.pl bezpłatne szkolenia z zakresu bezpieczeństwa i udzielania pierwszej pomocy w wypadkach drogowych. Cykl otwiera spotkanie w wyjątkowym miejscu na mapie motocyklowej Warszawy – nowym salonie marki Triumph, która została partnerem kampanii.

Zeszłorocze szkolenie Motopomocnych…

Celem warsztatów jest przygotowanie motocyklistów do nadchodzącego sezonu poprzez podniesienie ich umiejętności jazdy, zwiększenie świadomości bezpieczeństwa oraz przygotowanie na sytuację kryzysową jaką jest wypadek komunikacyjny. Szkolenie trwa siedem godzin i jest podzielone na bloki tematyczne prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów oraz trenerów. Podczas zajęć uczestnicy będą ćwiczyć wykorzystując profesjonalny sprzęt dydaktyczny.

Skrócony program szkolenia:

I PIERWSZA POMOC To priorytet podczas szkoleń MotoPomocnych. Podczas zajęć omówione i przećwiczone zostaną najważniejsze elementy związane z bezpieczeństwem i udzieleniem pomocy poszkodowanym w wypadku komunikacyjnym.

II BEZPIECZEŃSTWO AKTYWNE Blok, podczas którego eksperci przybliżą uczestnikom technologie wspierające bezpieczeństwo stosowane w nowoczesnych motocyklach.

III BEZPIECZEŃSTWO BIERNE W tej części specjaliści podpowiedzą jak prawidłowo dobrać odzież i akcesoria motocyklowe oraz zwrócą uwagę na innowacyjne rozwiązania chroniące motocyklistów.

IV TECHNIKA JAZDY Przekażemy informacje na temat ergonomii i zasad regulacji motocykla pod użytkownika. Zaprezentujemy podstawowe pozycje na motocyklu oraz omówimy najważniejsze techniki jazdy.

Szkolenia odbędą się w terminach od stycznia do marca 2017 w wybrane soboty i niedziele między godziną 9.00 a 16.00 i będą skierowane do tych osób, dla których jazda na motocyklu to pasja i część życia. Wiedza i umiejętności, jakie zdobędą uczestnicy, sprawią że poczują się bezpieczniej i będą gotowi pomóc poszkodowanym w wypadku drogowym.

Kiedy i gdzie: Lokalizacje oraz harmonogram wraz z formularzem rejestracyjnym znajdują się na stronie https://motopomocni.pl/bezpieczenstwo/bezpieczny-i-motopomocny-motocyklista/