-->
Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Ciekawostki ze świata motocykli Nowy koncept power cruisera BMW - R18 Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Ciekawostki

Nowy koncept power cruisera BMW - R18

Jeżeli chcesz zobaczyć na własne oczy najpiękniejsze, odrestaurowane z największą starannością, niepowtarzalne pojazdy – musisz odwiedzić odbywający się we Włoszech konkurs elegancji w Villa d’Este. BMW Motorrad tam pojechało i zaprezentowało koncept nowego power cruisera R18! Jest piękny!!

Wśród zabytkowych, klasycznych, odrestaurowanych motocykli najnowsze BMW R18 wcale nie wyróżniało się nowoczesnym designem, czy krzykliwą stylistyką XXI wieku. Niewprawione oko kolekcjonera samochodów mogło z łatwością pomylić najnowszy koncept inżynierów BMW z perfekcyjnie odrestaurowanym zabytkowym motocyklem z lat 30. ubiegłego wieku.

 

BMW wspiera odbywającą się od lat nad jeziorem Como imprezę, a prezentacja R18 nie jest pierwszą, jaką ta firma dokonała podczas Konkursu Elegancji w Villa d’Este. Otóż w 2013 roku tutaj właśnie zaprezentowano Concept Ninety, który był prototypem modelu R nine T.

 

 

Ale wróćmy do samego R18 – to potężny cruiser zbudowany wokół jednostki typu bokser o pojemności 1800 ccm. Ponieważ filozofia konceptu R18 pomija wszystko, co zbędne, jedyna elektryka i elektronika, którą możemy znaleźć na nim to oświetlenie i rozrusznik. Pod minimalistycznym skórzanym siedzeniem ukryty jest centralny amortyzator, który nie rzuca się w oczy. Ryflowany reflektor zdobi wzór „U”, nawiązując do halogenowych modeli historycznych, ale R18 wyposażono w oświetlenie LED. Szprychowe koła o średnicy 21 cali z przodu, 18 cali z tyłu – obute są w opony produkcji historycznego partnera oponiarskiego BMW Motorrad, czyli firmę Metzeler.

 

Jedynym ozdobnym elementem motocykla jest… lakier. Zbiornik i widelec w kształcie łez w kolorze czarnym, pokrytym żółto-złotym lakierem metalicznym i białymi oraz ręcznie nakładanymi prążkami.

 

Ten koncept jest zwiastunem nowego segmentu klasycznych krążowników BMW napędzanych z 1,8-litrowym bokserem. Bardziej zorientowani uważają, że w produkcji przewidziany jest bagger, tourer oraz cruiser, które będą atakiem na takich potentatów tego segmentu jak Harley-Davidson czy Indian. Czy zobaczymy coś więcej na Targach EICMA 2019? Czekamy z niecierpliwością…

 

Więcej o motocyklach BMW
...
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści