Te zdjęcia i motocykle nie są tym, czym mogą się wydawać - niesamowita sztuka! - Motogen.pl

Mamy dziś dla Was coś niesamowitego. Zabieramy Was w krótką podróż na pograniczu motocyklizmu i uwielbienia dla sztuki. Pamiętajcie trzymać szczękę, będzie opadała.

Przyjrzyjcie się tym trzem zdjęciom. Widzicie trzy motocykle BMW, ale tak naprawdę nie są one tym, czym mogłyby się wydawać na pierwszy rzut oka. Ani na któryś z kolei rzut oka…

Wyglądają jak prawdziwe motocykle w niesamowitych okolicznościach otoczenia prawda? Otóż nie. Motocykle wprawdzie są prawdziwe, ale niepełnowymiarowe. To jedynie modele o wielkości dłoni.

Czyli pewnie tło też jest wymyślone? Nie, nie ma tutaj ani grama CGI, czyli obrazów generowanych komputerowo. Tło wprawdzie jest wymyślone, ale w umyśle autora. Resztę Felix Hernandez stworzył od zera, własnoręcznie budując całą scenę. Na koniec wykonał kilka kreatywnych zdjęć i zmyślnie połączył wszystko w całość. Jak to?! Tutaj macie przykład z innej pracy:

Felix Hernandez własnoręcznie tworzy „Powrót do przyszłości”.

Z motocyklami BMW było podobnie, jak z powyższym DeLoreanem. Imponujące, prawda? Do motocykli za chwilę wrócimy, bo twórca zdecydowanie zasługuje na uznanie. Jak Felix Hernandez sam o sobie napisał:

„Jestem trochę nerdowaty. Odkąd byłem mały, wolałem spędzać czas w swoim pokoju, bawiąc się zabawkami, tworząc własne historie, zamiast wychodzić na zewnątrz i bawić się z innymi dziećmi. Myślę, że nadal taki jestem”.

Dziś Felix łączy swoje trzy pasje: fotografię, sztukę cyfrową oraz sztukę miniatur. W efekcie pod szyldem Hernandez Dream Photography tworzy obrazy, których celem jest wywoływanie ogromnego wrażenia.

Felix robi to wyjątkowo skutecznie. Wróćmy więc do pierwszych trzech zdjęć motocykli BMW – projekt podzielony został na trzy etapy, Indoors Adventure 1, 2 oraz 3. Hasłem przewodnim jest: „Poczucie wolności można odnaleźć na zewnątrz oraz wewnątrz”.

Tak jak przy każdym jego projekcie, scena (zdjęcie) finałowa jest tylko jedna. Do tego udostępnionych jest zaledwie kilka dodatkowych zdjęć z procesu prac. Na szczęście do każdego z motocykli Indoors Adventure, Felix nagrał także film zza kulis powstawania sceny – zupełnie od zera.

Indoors Adventure I – BMW R 1200 GS

Indoors Adventure II – BMW R nineT

Indoors Adventure III – BMW S 1000 RR

Motocykle to tylko niewielki procent prac zrealizowanych przez Felixa. Jeżeli tak jak my jesteście w głębokim szoku i chcielibyście poznać jeszcze więcej, polecamy Felixa i jego Dream Photography:
– Instagram >> instagram.com/hernandez_dreamphography/
– Behance >> behance.net/HDreamphography
– Portfolio >> hernandezdreamphography.com/portfolio

„Zawsze mówię, że fotografia nie jest portretowaniem tego co istnieje przed tobą, ale jest portretowaniem tego, co jest w tobie. A więc dla mnie fotografia, obróbka cyfrowa, budowanie scen, itd., to tylko techniki tworzenia, które pozwalają mi urzeczywistniać moje pomysły, myśli i marzenia” – Felix Hernandez.


Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany