Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Aktualności z kraju Nie będzie kar za brak dowodu rejestracyjnego i ubezpieczenia OC Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Z kraju

Nie będzie kar za brak dowodu rejestracyjnego i ubezpieczenia OC

Rada Ministrów przyjęła 17.04.2018 zmiany w Prawie o ruchu drogowym. Kierowcy nie będą musieli mieć przy sobie dokumentów potwierdzających zawarcie polisy OC ani dowodu rejestracyjnego.

Dotychczas kara za brak każdego z dokumentów wynosiła 50 zł. Po zmianie przepisów, fakt posiadania każdego z nich policja sprawdzi w Centralnej Ewidencji Pojazdów.

 

Przepisy wejdą w życie trzy miesiące po ogłoszeniu komunikatu ministra cyfryzacji. Zostanie on ogłoszony (wspomniane trzy miesiące przed wejściem w życie) na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Ministerstwa Cyfryzacji, jednak nie wiadomo dokładnie kiedy. Rozbudowa CEP odbywa się etapami, co jest efektem wpadki przy rejestracji pojazdów, czyli jednej z pierwszych funkcjonalności systemu CEPiK 2.0.

 

Kierowcom pozostaje uzbroić się w cierpliwość a do czasu uruchomienia i sprawdzenia funkcjonalności systemu, nie chcąc płacić mandatu dokumenty należy posiadać przy sobie...

 

źródło: www.rp.pl

Powiązane materiały

POBIERZ WIĘCEJ
oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści