Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Aktualności z kraju Jakie opłaty za autostradę A2? Mamy dobre wiadomości Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Z kraju

Jakie opłaty za autostradę A2? Mamy dobre wiadomości

Autostrada A2, na odcinku od Warszawy do Łodzi, nie zostanie objęta opłatami – powiedział wiceminister infrastruktury Mikołaj Wild. Decyzja ta ma związek z planowaną budową Centralnego Portu Komunikacyjnego.

Odcinek autostrady A2 z Warszawy do Łodzi ma zostać w najbliższych latach poszerzony o dodatkowe pasy ruchu. Inwestycja wymuszona została planami budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego, który zlokalizowany będzie w pobliżu Żyrardowa, w gminie Baranów.

 

Jak twierdzi wiceminister Wild, rząd traktuje bezpłatny odcinek autostrady jako inwestycję, zysk ma być odebrany w podatkach. Decyzja o rezygnacji z opłat pociągnie za sobą konieczność demontażu infrastruktury przygotowanej pod budowę punktu poboru opłat w Pruszkowie.

 

Autostrada z Warszawy do Łodzi docelowo ma mieć 4 pasy ruchu w każdą stronę od węzła Konotopa do węzła Pruszków, i trzy pasy ruchu w każdą stronę  od węzła Pruszków do węzła Łódź Północ. Łączny koszt rozbudowy A2 o jeden pas może wynieść ok. 600 mln zł. Zakończenie prac planowane jest na 2024 rok.

 

Powiązane materiały

...
oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści