Na czasie
    Musisz zainstalować Jetpack plugin i włączyć "Statystyki".

Autostrada A2 nie obfituje w jakieś wyjątkowe widoki, nie prowadzi przez trudny teren, nie jest kultowa – ciężko nam zrozumieć co usprawiedliwia tak wysokie opłaty, ale znalazła się w pierwszej dziesiątce najdroższych autostrad.

Australijska firma ubezpieczeniowa Budget Direct stworzyła ranking najdroższych dróg świata. Polska znalazła się na szóstym miejscu w rankingu krajów z najdroższymi przejazdami autostradami.

Sam odcinek Konin-Świecko (273 km) to dziesiąty, najdroższy odcinek na świecie. Najdroższa jest autostrada Turnpike w Pensylwanii. Trasa 579 km kosztuje 93,24 euro. W pierwszej trójce są Hochalpenstrasse w Austrii (37,5 euro) oraz chorwacka Rijeka-Zagrzeb (31,72 euro). Miejsce czwarte zajmuje najdłuższy most świata zbudowany nad cieśniną Northumberland, kanadyjski Confederation Bridge.

Specjaliści Budget Direct wyliczyli także średnią cenę za przejazd autostradami. Na pierwszym miejscu jest Szwajcaria (21,9 euro). Austria (13,46 euro) oraz Wyspy Owcze (13,45 euro). Polska, ze średnią ceną 7,23 euro znajduje się na szóstej pozycji.


Więcej w Newsy, Ze świata
Honda CB350 – czy będzie sprzedawana w Europie? Formalnie nie ma przeszkód…

Kojarzycie Hondę CB350 H’Ness? Bardzo zgrabny retro naked, nostalgicznie stylizowany, odwołujący się do modeli Hondy z przełomu lat 70 i...

Zamknij