-->
Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Aktualności Nowości rynkowe [EICMA] Husqvarna 901 Norden - czy tak będzie wyglądać nowe turystyczne enduro (zdjęcia, opis) Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Nowości rynkowe

[EICMA] Husqvarna 901 Norden - czy tak będzie wyglądać nowe turystyczne enduro (zdjęcia, opis)

Huqvarna najpierw robi sporo zamieszania prezentując prototypy a już rok później do sprzedaży trafia wersja bardzo zblizona do konceptu. Tak było w przypadku Svartpilen i Vitpilena w wersjach 401 i 701. Taka polityka cieszy, bowiem na targach EICMA producent zaprezentował niezwykle obiecujące turystyczne enduro o nazwie 901 Norden.

Husqvarna 901 Norden ma coś z mieszkańca Skandynawii. Na pierwszy rzut oka spokojny, wręcz wycofany, gdy jednak tylko zażyje przezroczystego trunku budzi się w nim nordycja fantazja. Podobnie jest z przedstawionym konceptem. Spokojne, powściągliwe linie, reflektor wykonany w technologii LED kilka pałąków ochronnych, ascetycznie wyglądające siodło ale całość robi niesamowicie dynamiczne wrażenie. Wysoki prześwit, obszerna osłona oraz duża szyba powinny nieźle chronić przed deszczem a w połączeniu ze stelażem na torbę umieszczonym na baku zwiastują dzielność turystyczną. Duży prześwit, szprychowe koła i rozmiar felg 18 cali (tył) oraz 21 (przód) sugerują niezłą zabawę w terenie szczególnie że opony konceptu to mające dzielność terenową Pirelli Rally Scorpion.

 

 

Dość ciekawym detalem będzie dwuczęściowy wyświetlacz TFT, a co cieszy, producent zdecydował się na radialnie mocowane zaciski hamulcowe. Napęd powierzono dwucylindrowcowi o pojemności 889,5 ccm chłodzonemu cieczą. Czy czasem nie jest to jednostka spokrewniona z KTM Duke 890? Jeśli tak, możemy spodziewać się mocy na poziomie 121 KM.

 

Prototyp wygląda i zapowiada się niezwykle obiecująco - jesteśmy pewni, że jeśli w ciągu roku "wypłyną" teasery z Husqvarny, na targach EICMA 2020 zobaczymy wersję produkcyjną...

 

 

 

Więcej o motocyklach Husqvarna
...
oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści