-->
Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Sport Motocyklowe Mistrzostwa Superbike Duża zmiana formatu wyścigów WSBK od 2019 Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

WSBK

Duża zmiana formatu wyścigów WSBK od 2019

World Superbike chce się mocno wyróżniać na tle innych serii wyścigowych, dlatego włodarze tej organizacji mocno kombinują nad tym, aby ich wyścigi były jak najbardziej atrakcyjne. Pomysł na który wpadli jest raczej nowatorski i unikatowy na skalę światową.

W tym sezonie w serii WSBK rozgrywano dwa wyścigi – sobotni oraz niedzielny, w sezonie 2019 będzie dodany trzeci wyścig. Będzie to niedzielny sprint, na krótszym niż pozostałe dwa główne wyścigi dystansie. – Wprowadzenie trzeciego wyścigu sprinterskiego do formatu WSBK od dłuższego czasu już chodziło nam po głowie. Cieszę się, że nasze plany uda się wprowadzić w życie już w 2019 roku – mówi Daniel Carrera, dyrektor wykonawczy WorldSBK. - Zależy nam na tym, aby co roku dostarczać fanom ekscytujące wyścigi i myślimy, że dodanie wyścigu sprinterskiego zwiększy atrakcyjność serii WorldSBK. Pracujemy nad ostatnimi detalami i mamy nadzieję, że uda nam się już w najbliższym czasie podać więcej szczegółów –– dodaje Cerrera.

 

W obecnej chwili zasady rozgrywania niedzielnego sprintu nie są jasne. Ciekawe jak zostanie rozwiązana kwestia przyznawanych punktów i na jakim dystansie będzie rozgrywany wyścig. Cóż, pożyjemy, zobaczymy, ale na pewno uatrakcyjni to serię WSBK. Jako fani – cieszymy się bardzo!

 

...
oceń ten materiał:
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści