Jedna jezdnia dwupasmowej drogi krajowej nr 86 w kierunku Katowic, została wczoraj po południu zablokowana po wypadku trzech motocykli i jednego samochodu osobowego. Do zdarzenia doszło w miejscowości Kuźnica Warężyńska. Policja wytyczyła objazdy.

Trzy motocykle zderzyły się na wysokości miejscowości Kuźnica Podleśna z samochodem. Jeden z motocyklistów zginął na miejscu, pozostałe pięć osób trafiło do szpitala.

Na razie nie wiadomo, co było przyczyną wypadku. Najprawdopodobniej pierwszy motocyklista, który zginął, wjechał na tył Matiza, a następnie najechały na niego pozostałe dwie maszyny.  Wszystkie pojazdy jechały w tę samą stronę. Na jezdni znaleziono ślady hamowania tak samochodu, jak i motocykli. Zabezpieczono też ślady uderzenia motocyklisty o samochód.

Policjanci nie wiedzą jeszcze, co było przyczyną hamowania wszystkich pojazdów, ani wywrotek pozostałych dwóch motocyklistów. W najbliższym czasie – o ile lekarze pozwolą – będą rozmawiać z hospitalizowanymi uczestnikami zdarzenia. Dysponują też danymi świadków, którzy także zostaną wkrótce przesłuchani.

Źródło: Onet
 

Więcej w Z Kraju
Rekord Polski – motocyklista otrzymał 138 punktów karnych

Źródło: Policja,

Zamknij