Udane starty zawodników KM Cross EkoKlinkier Lublin na Słowacji - Motogen.pl

Mimo żałoby narodowej, zawodnicy Klubu motorowego Cross EkoKlinkier Lublin wyjechali trenować na Słowację. Podopieczni trenera Marcina Wójcika w sobotę startowali w Międzynarodowych Mistrzostwach Słowacji Juniorów w Motocrossie, a w niedzielę w Stredosłowackim Pucharze w Motocrossie.

Słowackie zawody miały międzynarodowy charakter. Oprócz gospodarzy pojawiło się wielu Czechów, Węgrów i Polaków. Wśród naszych rodaków, oprócz zawodników z KM Cross EkoKlinkier Lublin, wystąpili także: Patryk Galica, Maciej Chyc-Magdzin, Jan Stachoń-Tutoń, Dominik Olszowy, Patryk Zdunek i Tomek Wysocki. W sobotnich Mistrzostwach Słowacji najlepiej z zawodników KM Cross EkoKlinkier Lublin zaprezentował się Maciej Więckowski. Maciek zwyciężył w swojej klasie MX85. Nieco słabiej poszło Wiktorowi Więckowskiemu, który uplasował się na ósmym miejscu. W najmniejszej klasie MX65  wystartował jedynie Maciek Sagan i zakończył zawody na dwunastej pozycji. W klasie MX2 Junior do walki stanęli bracia Kuba i Bartek Piątkowie oraz Filip Więckowski. Doskonały występ polskich zawodników był sporym zaskoczeniem dla organizatorów. Bezkonkurencyjny okazał się Patryk Galica, który od lat startuje na Słowacji i doskonale zna tamtejsze tory. Drugie miejsce zajął były zawodnik KM Cross EkoKlinkier Lublin, Tomasz Wysocki. Trzeci do mety dojechał Filip Więckowski. Bracia Piątkowie zajęli odpowiednio: Bartek szóste, a Kuba ósme miejsce. 'Bardzo się cieszę z przyjazdu na Słowację, to był bardzo dobry trening i zostały osiągnięte wysokie wyniki, chłopaki wyjeździli kilka godzin, które były bardzo potrzebne przed startami w Mistrzostwach Polski w motocrossie. Nasi zawodnicy uczcili pamięć ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem, jadąc z czarnymi opaskami na rękawach, a organizatorzy niedzielnych zawodów poprzedzili je minutą ciszy’ – wyjaśnia trener Marcin Wójcik.

W niedzielę nasi reprezentanci ponownie stanęli do walki na torze. Organizatorzy dokonali zmian i mniejsze klasy MX65 i MX85 wystartowały razem. Świetnie w zawodach radził sobie Maciek Sagan, który zwyciężył w swojej klasie MX65. W klasie MX85 Maciek Więckowski miał nieco pecha i ostatecznie zakończył wyścigi na piątym miejscu. Szczęście dopisało za to Wiktorowi Więckowskiemu, który zajął w całych zawodach drugą lokatę. W klasie MX2 Junior, podobnie jak w sobotę, ton rywalizacji nadawali Polacy. Był to wspaniały pokaz motocrossu. Sekundy decydowały o zwycięstwie, a walka trwała do końca. Ponownie zawody wygrał Patryk Galica. Drugie miejsce zajął Filip Więckowski, trzecie Kuba Piątek, a czwarty był Bartek Piątek – wszyscy z KM Cross EkoKlinkier Lublin.

Kolejną okazją do startów będą Mistrzostwa Europy na Litwie w najbliższy weekend. W zawodach wystartują najmłodsi zawodnicy KM Cross EkoKlinkier Lublin w kategoriach MX65 i MX85.