Pomysłodawcy inwestycji, Cieszyński Klub Motorowy oraz miasto Cieszyn i Polski Związek Motorowy, oddając do użytku tor – najnowocześniejszy w Polsce i jeden z najnowocześniejszych w Europie – chcą, aby stał się on stolicą polskiego i europejskiego motocrossu. Podczas imprezy, która rozpocznie się o 12.00, zostaną rozegrane dwa pokazowe wyścigi. Na początek na nowym torze będą rywalizować quady, po nich do wielkiego ścigania przystąpią specjaliści od motocrossu.

Gośćmi organizatorów będą m.in. Rafał Sonik – wielokrotny Mistrz Polski w enduro, motocrossie i konkurencji quadów, zdobywca Pucharu Świata, pierwszy Polak, który uplasował się na podium Rajdu Dakar, w 2009 wywalczył trzecie miejsce w konkurencji quadów w tym najbardziej prestiżowym rajdzie świata, oraz Michał Szuster – czołowy europejski zawodnik w rajdach enduro i motocrossie, Mistrz Europy 2009, wielokrotny Mistrz Polski.  Z kibicami spotka się także Józef Cabała – kolejny uczestnik Rajdu Dakar.

Nie lada gratka czeka na fanów sportów motorowych późnym popołudniem. Około 17.00 rozpocznie się widowiskowe Destruction Derby. Emocjom sportowym będą towarzyszyć pokazy sprzętu, konkursy dla publiczności, swoje umiejętności zaprezentują także skaterzy, którzy „przetestują” po raz pierwszy skatepark wchodzący w skład kompleksu. Całość poprowadzi dziennikarz sportowy i znawca tematyki motoryzacyjnej Andrzej Borowczyk.

Ramowy program imprezy:
12:00–13:30 – treningi quadów i motocrossu, prezentacja quada – specyfika dyscypliny, zasady rywalizacji, tajniki sprzętu, historia, konkursy dla publiczności, pokazy modeli zdalnie sterowanych, gość specjalny Rafał Sonik
13:45 – oficjalne otwarcie toru
14:15 –  wyścig quadów
15:15 – prezentacja motocykla – specyfika dyscypliny, zasady rywalizacji, tajniki sprzętu, historia
15:30 – wyścig motocross
16:00 – ogłoszenie wyników
16:15 – gość specjalny Michał Szuster
16:30 – dekoracja – quad, motocross
16:50 – zawody  Destrctionderby
19:00 – koncerty zespołów Pytki Dos oraz Grupa Furmana

Więcej w Akcesoria, Z Kraju
Lowes gotowy na drugi domowy wyścig

Reprezentujący lubelski zespół motocyklowy Bogdanka PTR Honda, Brytyjczyk Sam Lowes wystartuje w ten weekend w swoim drugim wyścigu przed własną...

Zamknij