W Polish Stunt Cup zawodnicy rywalizowali w dwóch kategoriach: klasa regulaminowa 500 cm3+ i llasa nieregulaminowa 49cm3 – 499 cm3. Dodatkowo w klasie nieregulaminowej odbył się po raz pierwszy w Polsce Cup Scooterowy – ScooterKingz Cup 49 cm3-200cm3.

Organizatorzy rundy zadbali o to, by kibice się nie nudzili, przeprowadzając liczne konkursy z fajnymi nagrodami. W sobotnich eliminacjach, które odbywały się przy słonecznej pogodzie, wyłoniono 21 zawodników  z dwóch klas. Niedzielne finały przeprowadzono w kompletnie przeciwnych warunkach atmosferycznych. Mimo to zawodnicy prezentowali bardzo wysoki poziom jazdy.

Ostatecznie zwycięzcami I rundy PSC okazali się w klasie regulaminowej – Marcin Głowacki, w klasie nieregulaminowej – Michał Piotrowski, a w ScooterKingZ Cup – Emil Krzysztoń. Piotr „Fragment” Frąckiewicz, którego patronem medialnym jest Motogen.pl, zajął w klasie regulaminowej 6 miejsce.

Więcej w Stunt
StuntGP 2014: Czasem słońce, czasem deszcz

W pierwszy weekend lipca po raz szósty spotkali się w Bydgoszczy najlepsi stunterzy z całego świata. Na parkingu centrum handlowego...

Zamknij