Arūnas Gibieža przejechał 580 metrów BEZ TRZYMANKI na jednym kole - nowy Rekord Guinnessa! - Motogen.pl

Aras przejechał 580 metrów robiąc no-hand wheelie!

Zrobiłeś kiedyś coś tak dobrze, że inni ludzie (nie tylko Twoja babcia) byli naprawdę pod wrażeniem? Świetne uczucie, prawda? Arūnas Gibieža z Litwy przesunął to uczucie na wyższy poziom – zrobił takie wheelie bez dotykania kierownicy, że zgarnął Rekord Guinnessa!

Aras jest profesjonalnym stunterem – wykonał ponad 400 pokazów w ponad 25 krajach świata. Jest też zawodnikiem Red Bull. Na początku września w Wilnie odbywała się impreza Red Bull Showrun. Arūnas zorientował się, że skoro na to wydarzenie zamykana jest prosta i szeroka ulica w centrum miasta, a więc będzie to świetna okazja do pobicia Rekordu Guinnessa w jeździe motocyklem na tylnym kole bez trzymania kierownicy.

32-letni Gibieža oczywiście ćwiczył wcześniej, ale problemem był brak dostatecznie długiego i prostego odcinka. Jednym z wyzwań było utrzymanie prędkości ponad 70 km/h przez całą próbę, a to mocno przegrzewa hamulec. Podczas imprezy miał do dyspozycji 850 metrów ulicy, ale musiał zrobić to bez poprzednich treningów w tym miejscu. No i zrobił! Dnia 3 września 2022 roku Arūnas Gibieža pokonał 580 metrów i 81 centymetrów! Oto oficjalnie najdłuższe no-hands wheelie na motocyklu.

Poprzedni rekord wynosił 567 metrów. Aras już zapowiada, że „580 m to tylko początek”.


Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany