Dołącz do wyścigu: “Make Life a Ride” na BMW Motorrad Days - Motogen.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dołącz do wyścigu: “Make Life a Ride” na BMW Motorrad Days

 

Zawodnicy wyścigowi BMW Motorsport jedną z wielu atrakcji
w Garmisch-Partenkirchen

 

Co roku w pierwszy weekend lipca wszystkie drogi prowadzą do alpejskiego zakątka Garmisch-Partenkirchen, w którym dziesiątki tysięcy entuzjastów motocyklizmu zjeżdża się, żeby wspólnie uczcić (i oblać) styl życia BMW Motorrad. Jak przystało na imprezę tej miary, do towarzystwa zapraszani są wyjątkowi goście z całego świata. W 2015 r. BMW koncentruje się na zawodnikach wyścigów motocyklowych, rywalizujących w swoich mistrzostwach na motocyklu mającym ogromny potencjał – BMW S 1000 RR. Poniżej kilka gwiazd, które możesz spotkać na BMW Motorrad Days w tym roku…

 

Sabine Holbrook

Może i wygląda jak supermodelka, ale jeśli tę wschodzącą gwiazdę sportu – Sabine Holbrook – posadzisz na superbike’u – Szwajcarki nie będzie jak doścignąć.. Mimo że zdała na prawo jazdy dopiero pięć lat temu, ów niedostatek doświadczenia w żaden sposób nie przekłada się na powolną jazdę na torze, na którym swoje pierwsze punkty zdobyła już podczas Mistrzostw FIM Europe Alpe Adria w 2014.

 

W pierwszym roku startów, bez jakiejkolwiek wiedzy o jeździe torowej, pokazała swój potencjał kończąc sezon w pierwszej dziesiątce klasy Supersport, w której stawka liczyła 40 zawodników. Teraz przesiadła się na nowe BMW S 1000 RR, przenosząc się do klasy Superbike, i jest członkiem czeskiego zespołu IV Racing. Jej celami są: zbliżenie się do czołówki Superbike, poznanie torów oraz – najważniejszym ze wszystkich – czerpanie z tego jak najwięcej przyjemności. Sabine możesz spotkać w sobotę 4 lipca na BMW Motorrad Days.

 

 

Maria Costello

Maria jest jedną z najlepiej znanych ścigających się kobiet, która regularnie zwycięża z chłopakami w przeróżnych seriach międzynarodowych mistrzostw. Przez ostatnie dwa dziesięciolecia była w motosporcie dla wielu kobiet wzorem. Ścigała się na torach całego świata: od Nowej Zelandii i Republiki Południowej Afryki do USA, a także w wielu brytyjskich, europejskich i światowych mistrzowskich seriach. Została również mianowana ambasadorem FIM w Komisji Kobiet.

 

Maria, która na 'Podwójnym R’ wystartowała po raz pierwszy podczas Tourist Trophy w 2010 r., a teraz prowadzi na nim szkolenia podczas FIM Women’s Camps, niebawem zadebiutuje na najnowszej wyścigowej wersji tego najlepiej sprzedającego się sportowego motocykla BMW, startując w kilku ulubionych przez nią imprezach wyścigowych odbywających się 'na prawdziwych drogach’: będą to m. in. North West 200, Isle of Man TT oraz Ulster Grand Prix. Podobnie jak Sabine, Maria będzie na Motorrad Days po raz pierwszy, spodziewając się spotkać mnóstwo kibiców i entuzjastów marki. O tym jak Maria radzi sobie w wyścigach, będąc w swojej życiowej formie, czytaj na poświęconej jej stronie.

 

Valerie Thompson

Valerie Thompson nie musi być przedstawiana fanom sportów motorowych. 'Królowa Prędkości’ odwiedzała już BMW Motorrad Days dwukrotnie i polubiła ich atmosferę, mieszając się z tłumem fanów i entuzjastów, których serca zdobyła podczas prób bicia rekordów prędkości w USA.

 

W tym roku jej wizyta będzie miała miejsce zaledwie dzień przed próbami prędkości na znanym na całym świecie słonym jeziorze Bonneville, gdzie Valerie spróbuje pojechać szybciej niż kiedykolwiek wcześniej, na przygotowanym specjalnie BMW S 1000 RR, wyposażonym w silnik w specyfikacji Superbike. Dowiedz się jakie jest życie członka klubu 200 mil/h (czyli 320 km/h) i spotkaj się w ów weekend w Garmisch-Partenkirchen twarzą w twarz z właścicielką siedmiu rekordów prędkości na lądzie.

 

Rico Penzkofer

W świecie sportów motorowych wyścigi endurance są całkowicie innym rodzajem sportu niż „zwyczajne” sprinterskie wyścigi. Kimś, kto wie więcej niż można wiedzieć o tej dziedzinie jest Rico Penzkofer, który przez wiele lat ścigał się na wszystkich rodzajach motocykli BMW w różnych mistrzostwach – od Boxer Cup i Power Cup do Mistrzostw Świata Endurance. Rico odwiesił swój skórzany kombinezon po to, by kierować zespołem Penz13.com, a ten pod jego rządami radzi sobie całkiem dobrze. Przez ostatnie pięć lat stale utrzymuje się w czołówce Endurance World Championship, wygrywając wyścigi, zdobywając pole position (jako pierwszy w historii motocykl w seryjnej specyfikacji) i zdobywając przy tym mistrzowski tytuł.

 

Następnym logicznym krokiem, na sezon 2015, było przeniesienie się do najwyższej kategorii EWC. Korzystający ze wsparcia BMW Motorrad France zespół wziął ostatnio udział w legendarnym wyścigu 24h Le Mans, gdzie drużyna i jej jeźdźcy dzielnie dawali sobie radę ze wszystkimi wyzwaniami trwających dobę najcięższych motocyklowych zmagań. Ostatecznie Markus Reiterberger przyprowadził RR na metę na znakomitym siódmym miejscu w klasyfikacji generalnej i piątym w klasie. Przed Rico i jego zespołem stoją teraz wyzwania North West 200 oraz TT. Opowie nam wszystko o tych wyjątkowych imprezach podczas BMW Motorrad Days. .

 

Ayrton Badovini

Ayrton Badovini jest dobrze znany w społeczności BMW Motorrad. Utalentowany włoski jeździec zwrócił na siebie uwagę entuzjastów S 1000 RR na całym świecie pięć lat temu, gdy w 2010 r. z zaangażowaniem walczył o zwycięstwo, a potem po prostu wygrywał. Dziewięć zwycięstw w kolejnych wyścigach, osiem pole positions i pierwszy międzynarodowy tytuł w wyścigach jednośladów zdobyty dla BMW Motorrad tak wcześnie, bo po siedmiu wyścigach z serii liczącej ich dziesięć, promowały go do klasy World Superbike, gdzie ścigał się dwa lata w BMW Motorrad Italia Team.

 

Teraz, gdy minęły kolejna dwa lata, Badovini znów jeździ na BMW i podejmuje wyzwanie sezonu 2015 WSBK w siodle RR, należącego do włoskiego zespołu. Ponieważ w pierwszy weekend lipca Ayrton nie ma żadnych zobowiązań – w WSBK w tym czasie nic się nie dzieje – więc wraz z tysiącami innych Włochów odbędzie podróż przez Alpy do Garmisch-Partenkirchen, żeby bawić się w ten weekend razem z entuzjastami BMW Motorrad. Przedtem jeszcze ma on do przejechania cztery rundy WSBK, a więc osiem wyścigów. Życzmy mu szczęścia…

 

Lance Isaacs

Wszyscy już wiedzą o uwieńczonym sukcesem pierwszym sezonie BMW Motorrad Race Trophy, gdy 69 niefabrycznych zawodników BMW Motorrad z dwudziestu różnych krajów na pięciu kontynentach, ścigających się w 15 różnych mistrzowskich seriach, wzięło udział w unikatowym projekcie. W tej rywalizacji każdy z zawodników BMW Motorrad, walczących o tytuł w swoich mistrzostwach, miał szansę na tytuł najlepszego jeźdźca BMW Motorrad na świecie, dzięki skomplikowanemu wzorowi pozwalającemu obliczyć punkty, której zbierał dojeżdżając na punktowanych miejscach w wyścigach swojej mistrzowskiej serii.

 

Wśród wielu zawodników znalazł się południowoafrykański jeździec Lance Issaacs, który podsumował etos Trophy mówiąc, że „kocha ideę mistrzostw, które pozwalają na podróżowanie jego nazwiska po świecie, podczas gdy on nie rusza się z miejsca!” W końcu zeszłorocznego sezonu Lance finiszował w pierwszej dziesiątce i został zaproszony do Monachium na BMW Motorrad Motorsport Season Finale, gdzie wręczano puchary, a pula nagród liczyła 100.000 Euro. Lance bardzo cieszy się pobytem w Europie, bo spełni swoje dawne marzenie, po raz pierwszy odwiedzając BMW Motorrad Days. Naturalnie zgłosił się do kolejnego sezonu BMW Motorrad Race Trophy i oczywiście jego celem jest tytuł najlepszego niefabrycznego zawodnika BMW Motorrad na świecie, o co walczy z mnóstwem innych jeźdźców.

 

Alex Barros

Pamiętacie te wyjątkowe dni Grand Prix, gdy brazylijski jeździec Alex Barros wygrywał na zionącej ogniem dwusuwowej wyścigówce 500 ccm, a potem na czterosuwowych motocyklach MotoGP? Zanim wycofał się z czynnego uprawiania sportu zdążył jeszcze odnieść zwycięstwo w Superbike World Championships. Obecnie prowadzi zespół BMW Motorrad Petronas Alex Barros Racing w brazylijskich mistrzostwach Moto1000 GP, z jeźdźcami: Luciano Donato, Sebastianem Porto i broniącym tytułu Matthieu Lussiana – oni wszyscy walczą o wygraną na najnowszym modelu BMW S 1000 RR.

 

Alex na tegoroczne BMW Motorrad Days przyleci specjalnie do Europy, więc jeśli chciałbyś dowiedzieć się jak to jest ścigać się z Rossim, Biaggim, Melandrim i Gibernau oraz wielu innymi w stawce, to dlaczego by nie przyjechać i nie zapytać Alexa osobiście?

 

Więcej szczegółów o specjalnych gościach na tegorocznym BMW Motorrad Days, stale aktualizowanych, znajdziesz pod adresem:

www.bmw-motorrad.com/motorraddays

 

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany