Shark Drak dobry na streeta (opis, opinia, cena) - Motogen.pl

Swoim wyglądem zdraedza, że najlepiej będzie pasował do motocykli typu streetfighter, wykwintnych customów, czy agresywnych cafe-racerów. Bez wątpienia fani tego typu motcykli chętnie sięgną po nowy produkt firmy Shark. Model Drak to następca modelu Raw, którego ambasadorem jest zawodnik MotoGP, Jorge Lorenzo.

Shark Drak wykonany jest z termoplastiku. Tworzywo to jest mocne, wytrzymałe, odporne na przebicie i dodatkowo daje się dość łatwo się kształtować. Model Dark powstaje w dwóch rozmiarach skorup, mniejszej dla rozmiarów od XS do M i większej, dla rozmiarów od L do XL. Drak jest kaskiem otwartym. Przystosowano go do mocowania na nim gogli za pomocą gumek wystających z części bocznych kasku.

System Wentylacji

Powszechnie utarło się, że wentylacja w kasku otwartym nie ważną sprawą. To nieprawda. Choć kask typu otwartego naturalnie daje spory przepływ powietrza wokół twarzy motocyklisty, to reszta głowy zamknięta pod skorupą może nadmiernie pocić się w upały. Dlatego w górnej części Darka zamontowano szeroki wlot powietrza. Oczywiście możńa go w sposób wygodny otwierać i zamykać regulując ilość przepływającego w kanałach powietrza.

Wnętrze

Wyściółka kasku Shark Drak wykonana jest z włókien bambusowych, które są antyalergiczne, posiadają też właściwości antygrzybiczne i odprowadzające wilgoć. Wnętrze kasku jest w całości demontowane, dzięki czemu można wyjąć je do prania. Budowa kasku Shark Drak zaprojektowana jest z myślą o okularnikach, dlatego można wygodnie jeździć w okularach korekcyjnych, jaki słonecznych.

Gogle w zestawie

Zamiast szyby Shark Drak wyposażono w gogle, które pasują idealnie do pasków wystających ze skorupy kasku. Szyba w goglach sygnowana jest znakiem Carl-Zeiss, czyli firmy, która zajmuje się produkcją optyki do aparatów fotograficznych. Szybka odporna jest na zarysowania i pokryta warstwą nieparującą (anti-fog). Do gogli dołączana jest maska z filtrem przeciwpyłkowym, którą wpina się w nie za pomocą czterech pinów.

Komunikacja

W kasku Shark Dark możemy zamontować zestaw bluetooth Sharka. Kask jest do tego fabrycznie przystosowany.

Zapięcie

Zapięcie kasku Shark Drak to łatwe w obsłudze i regulacji zapięcie z mikrolockiem.

Podsumowanie

Choć Shark Drak nie jest propozycją dla każdego i nie będzie pasować do każdego motocykla, to bez wątpienia ciekawa propozycja. Brak szczęki wyklucza komfortowe rozwijanie w nim astronomicznych prędkości, ale jadąc na swoim nietuzinkowym motocyklu możemy poczuć się wyjątkowo. W powodzi nudnych, zamkniętych garnków bez wątpienia uda się nam wyróżnić.

Cena Shark Drak to 970 zł

Oficjalny importer firmy Shark w Polsce to Inter Motors