Richard Hammond znany choćby z „To Gear” i „The Grand Tour” wyprzedaje swoje klasyczne auta i motocykle. Co jest powodem takiej sytuacji?

Sprzedaż kolekcji, w której znajdziemy kilka ciekawych, pojazdów odbędzie się w najbliższą niedzielę, podczas Classic Sale na Silverstone 1 sierpnia. Dochód ma wspomóc rozwój nowego projektu zajmującego się renowacją klasycznych pojazdów nazwanego The Smallest Cog.

Jak sam zainteresowany oświadczył: „żart polega na tym, że wspieram nową firmę zajmującą się renowacją klasyków środkami pozyskanymi ze sprzedaży starych aut”

Podobno auta i motocykle wystawione przez Richarda mają dla niego dużą wartość sentymentalną. Jakie pojazdy wystawił?

Są to np. Porsche 911T z 1969 roku, Velocette KSS MK1 z 1932 roku, Moto Guzzi Le Mans MK1 z 1977. Ale to nie wszystko, poza wspomnianymi będzie także Bentley S2 z 1959 roku, Sunbeam Model 2 z 1927. Ciekawym modelem jest kultowe Kawasaki Z900 z 1976, które Richard sprawił sobie na 40 urodziny. Ofertę uzupełniają Lotus Esprit z 1999 i Norton Dominatore 961 z 2019.

Na ile wyceniono kolekcję? Tego nie wiadomo, ale z pewnością każdy z nich jest warty zainteresowania i przyniesie znaczny przychód. Przy okazji media zainteresowały się The Smallest Cog – już teraz wiadomo, że projekt pojawi się w serialu dokumentalnym nazwanym, a jakże „Warsztat Richarda Hammonda”. Emisja ma się rozpocząć jesienią. Będziecie oglądać?

Ps. pies ze zdjęcia nie jest na sprzedaż…


Więcej w Newsy, Ze świata
Aprilia Pegaso 650
Aprilia Pegaso 660? Nowy model jest rozważany…

Kierownictwo Aprilii rozważa stworzenie nowego modelu Pegaso 660, opartego o platformę napędzaną silnikiem 660 ccm, znaną choćby z RSV660 czy...

Zamknij