Władze Paryża zapowiedziały kolejne zmiany tym razem uderzające także w motocyklistów.

Władze Paryża zapowiedziały na sierpień kolejne ograniczenia w ruchu oraz likwidację miejsc parkingowych. Takie działania mają zwiększyć poparcie dla lewicowej mer miasta, Anne Hidalgo.

Kierowcy jednośladów mają zacząć płacić za postój. Nastąpi likwidacja wielu miejsc parkingowych oraz rozszerzenie strefy 30 km/h. Postulat ochrony środowiska był najważniejszy w wygranych wyborach do władz miasta, może być także istotny w wyborach prezydenckich, które odbędą się w tym roku, a pani Anne chce wziąć w nich udział.

Aktualnie w Paryżu 60% ulic objętych jest strefą 30 km/h. Średnia prędkość na ulicach Paryża pomiędzy 7:00 a 21:00 wyniosła 12 km/h. W tych godzinach wartość 30 km/h uzyskuje się tylko na obwodnicy. Rozszerzenie strefy 30 km/h to nie wszystko, na ulicach współdzielonych z pieszymi prędkość zostanie ograniczona do 10 km/h. Motocykle i skutery zostaną objęte płatnym parkowaniem, a to wszystko już od 30 sierpnia.

Swoje decyzje Anne Hidalgo oparła na konsultacjach społecznych, w których wzięło udział zaledwie 5700 osób. Czy pozostali mieszkańcy miasta będą zadowoleni z decyzji? Czas pokaże…


Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany