Nowa oferta Alpinestars dla offroadowców - Motogen.pl

Alpinestars rozszerzył swoją ofertę dla użytkowników motocykli offroadowych i quadów. Jeszcze tej jesieni na rynku ukaże się zestaw ochraniaczy poprawiających bezpieczeństwo.

W skład zestawu wchodzić będą nakolanniki, buzer oraz zbroja z serii Bionic. Nakolanniki Alpinestars B2 Carbon Knee Brace chronią stawy skokowe przed wykrzywieniami i nadwyrężeniami. Dwie ramy z włókna węglowego połączone dwoma zawiasami ze stali nierdzewnej można regulować w obrębie 20 stopni; dzięki temu rozwiązaniu nakolanniki mogą służyć także jako stabilizatory podczas rehabilitacji po zabiegu operacyjnym nogi. Alpinestars A-10 Chest Protector to buzer z certyfikatem CE, który chroni klatkę piersiową i plecy. Można go dołączyć do protektorów szyi z serii Bionic (BNS). Z kolei zbroja z serii Bionic, Bionic Protection Jacket for BNS, jest prawie identyczna z istniejącym już na rynku modelem. Jedyne różnice to wykorzystanie lycry w okolicach kołnierzyka, klatki piersiowej oraz barków, gdzie w obecnym modelu zastosowano siatkę. Do zbroi dopiąć można protektor szyi z serii Bionic (BNS).

Przewidywany cennik na poszczególne protektory wynosić ma ok. 1100 zł za nakolanniki, ok.790 zł za zbroję Bionic Protection Jacket for BNS i ok. 540 zł za buzer. Pojawią się one w ofercie firmy już jesienią tego roku.