W dniach 21-26 grudnia każdej doby na polskich drogach pracować będzie nawet 6 tysięcy funkcjonariuszy policji. Ich cel jest oczywisty – zminimalizowanie liczby osób poszkodowanych w wypadkach. W tym celu będą tępić nie tylko kierowców nietrzeźwych i przekraczających prędkość, ale też zapowiadają kary dla blokujących lewy pas, wykonujących ryzykowne manewry oraz wykazujących się zwykłym drogowym chamstwem. Za jechaniu na zderzaku i wywieranie presji na poprzedzający pojazd można zostać ukaranym wnioskiem do sądu i w konsekwencji grzywną w wysokości 5 000 zł.

Twórcy aplikacji Yanosik stworzyli na podstawie zgłoszeń jej użytkowników zestawienie najczęściej kontrolowanych dróg w Polsce. Nie jest zaskoczeniem, że są to najczęściej mocno oblegane trasy wylotowe z wielkich miast. Zdecydowanie prowadzi tu DK nr 1, na której zarejestrowano prawie 70 zgłoszeń o kontrolach na 1 km.

Niezależnie od policyjnych motywatorów, zachęcamy, by na święta jechać w sposób spokojny i rozważny, zwłaszcza że warunki nie rozpieszczają.

Więcej w Z Kraju
MV Agusta rozwija sieć dealerską w Polsce

Po krótkiej nieobecności w naszym kraju marka MV Agusta, dzięki nowemu importerowi, dostępna jest już w Polsce. Legendarne motocykle tej...

Zamknij