MXGP 2016- RUNDA 3 GP Europy - Motogen.pl

Pierwszy wyścig klasy MXGP należał do Tima Gajsera, który debiutuje na dużym  motocyklu po tym, jak w ubiegłym roku zdobył tytułu mistrza MX2! W drugim Wyścigu Tim musiał ustąpić miejsca Febvre’owi i Maxowi Nagl, którzy stoczyli między sobą zacięty pojedynek. Finalnie dzięki wyższej liczbie punktów zwyciężył Romain Febvre.

Podsumowanie wideo GP Europy:

Rywalizacja w klasie ćwiartek po raz kolejny została zdominowana przez 21- letniego Jeffrey’a Herlingsa. Holender w spektakularnym stylu zwyciężył w obydwu wyścigach, przekraczając linię mety z praktycznie dwuminutową przewagą nad jadącym na drugiej pozycji zawodnikiem.

Wypadek Maxa Anstie i Briana Bogersa podczas kwalifikacji:

Podczas GP Europy rozegrano również druga rundę Motocrossowych Mistrzostw Świata kobiet. Nie zabrakło polskiego akcentu w tej klasie! Do rywalizacji przystąpiła najszybsza Polka w MX- Joanna Miler. Nasza zawodniczka GP Europy ukończyła na 20 miejscu i nie była do końca zadowolona ze swojego wyniku. Ja jednak uważam, że uplasowanie się w połowie stawki najszybszy kobiet świata jest bardzo dobrym wynikiem!

Drugi wyścig zdecydowanie lepiej. Zdecydowanie mniej stresu co dało więcej luzu na motocyklu. Start niestety nie należał do najlepszych, ale udało mi się nadrobić do 15 miejsca. W klasyfikacji generalnej zawodów dopiero 20. pozycja. Czuję ogromny niedosyt i nie mogę się doczekać następnego GP w Niemczech. Dziękuje wszystkim za wsparcie pomimo wyniku! – mogliśmy przeczytać na fanpage’u Joanny.

Zwycięstwo w klasie kobiet odniosła holenderka-  Nancy Van De Ven, a drugie miejsce należało do Courtney Duncan. Podium uzupełniła Livia Lancelot.

Kolejna runda Mistrzostw Świata (MX2 i MXGP) już za dwa tygodnie podczas GP Patagonii.