Firma Abcs Sistem to słoweński start-up, który opracował urządzenie o wszystko mówiącej nazwie Smart Turn System. Ma ono sprawić, że automatyczne wyłączanie kierunkowskazów będzie działać, jak należy, a zadbają o to specjalnie opracowane czujniki.

Urządzenie jest wpinane w obwód odpowiedzialny za pracę kierunkowskazów i wyłączy je w odpowiednim momencie na podstawie danych uzyskanych z czujników. STS skupia się na monitorowaniu kąta nachylenia motocykla oraz przyspieszenia. Prezes firmy Abcs – Miha Kovac zapewnia, że urządzenie zadziała również w przypadku manewru zmiany pasa ruchu.

Jak to zwykle bywa – najprostszy problem jest zazwyczaj najtrudniejszy do rozwiązania. Prace nad Smart Turn System trwały dwa lata i testowano je w różnych warunkach oraz z różnymi typami motocykli. Cena urządzenia to 149 euro. Producent zapewnia, że można je łatwo zamontować bez konieczności posiadania doktoratu z fizyki atomowej. STS będziecie mogli zamówić na www.safer-turn.com. Wkrótce na stronie mają pojawić się również filmy z instrukcjami montażu.

Autor: Wojciech Grzesiak

Więcej w Akcesoria
Ixon Motors – skóra dla niej i dla niego

Ixon Motors to skórzana kurtka, która doskonale wpisuje się w klimaty klasyków, retro klasyków i cafe racerów.

Zamknij