Ernesto Guevara oraz Camilo Sanchez, który jest synem innego słynnego kubańskiego bojówkarza – Antonio Sancheza Diaza zabitego w trakcie walk w 1967 roku – założyli firmę La Poderosa Tours, która oferuje podróże śladami kubańskiej rewolucji. Do dyspozycji są dwie opcje – sześciodniowa i dziewięciodniowa.

W przypadku tej pierwszej trasa wiedzie przez Hawanę, Santa Clara, Trinidad, Topes de Collantes i kończy się w Cienfuegos. W programie jest wizyta w kwaterze głównej Che Guevary i… pływanie z delfinami. Dłuższa trasa wiedzie przez Hawanę, Cienfuegos, Trinidad, Topes de Collantes, Cayo Santa Maria, Santa Clara i Las Terrazas. Wśród atrakcji są wizyta w kwaterze głównej Che Guevary oraz w mauzoleum, a także zwiedzanie opancerzonego pociągu.

Pomimo, że Ernesto Che Guevara był komunistą, to uczestnicy wypraw będą dosiadać maszyn stworzonych u wrogów ustroju – czyli motocykli marki Harley-Davidson. Do wyboru są modele Street Glide i Wide Glide. Jeżeli chcecie zwiedzić Kubę na motocyklu, to zajrzyjcie koniecznie na www.lapoderosatours.com, gdzie znajdziecie więcej informacji na temat wycieczek śladami rewolucji.

Autor: Wojciech Grzesiak

Więcej w Ze świata
Twórcy „Why We Ride” motocyklistami roku w USA

Co roku Amerykańskie Stowarzyszenie Motocyklistów (AMA) przyznaje tytuł motocyklisty roku. Tym razem otrzymali go twórcy filmu, który niedawno gościł na ekranach...

Zamknij