Łódzkie: 9-latek na mini-crossie powoduje wypadek z samochodem - Motogen.pl

Dziecko wyjechało z drogi podporządkowanej na powiatową, uderzyło w samochód osobowy.

Od redakcji: To już drugi weekend z rzędu, w którym doszło do niemalże identycznego zdarzenia. Kilkuletnie dziecko na pitbike’u wyjeżdża na drogę publiczną, wymusza i powoduje wypadek z samochodem. Ostatnio w lubelskim, teraz w łódzkim.

Drodzy rodzice! Tak, trenujcie swoje dzieci na motocyklach. Ale róbcie to w maksymalnie bezpiecznych warunkach, z dala od przeszkód i innych samochodów! Wypuszczanie dzieci na pitbikach lub quadach na drogi publiczne to zdecydowanie kiepski pomysł.

Miejsce zdarzenia.

Do zdarzenia doszło w niedzielę 12 lipca tuż po 18:00, w miejscowości Teodorów, gmina Będków, województwo łódzkie. Po przyjeździe na miejsce, policjanci ustalili, że 9-latek na pitbike’u wyjechał z podporządkowanej drogi gruntowej na drogę powiatową. Chłopiec nie ustąpił pierwszeństwa i uderzył w bok osobowego Opla.

Chłopiec doznał poważnych urazów i został przetransportowany śmigłowcem LPR do specjalistycznego szpitala na terenie Łodzi. 

Rzecznik prasowy szpitala, Adam Czerwiński powiedział:
„Chłopiec przebywa na oddziale chirurgicznym szpitala. Jego stan jest stabilny.”

Pitbike, którym jechał 9-latek.

Pitbike, zwany też mini-crossem, jak każdy inny motocykl tego typu, nie był zarejestrowany i nie posiadał ubezpieczenia OC. Pitbiki służą do treningów na zamkniętych obiektach, nie do jazdy po drogach publicznych.

Policjanci prowadzą dalsze badania z udziałem biegłego. Przedmiotem ustaleń będzie również to, kto umożliwił 9-latkowi kierowanie pojazdem mechanicznym po drodze publicznej

Uderzony samochód.

Przy komunikacie o wypadku, policja przypomina:
„Policjanci przypominają, że czas wakacji to dla dzieci okres większej swobody, który jednocześnie dla rodziców lub opiekunów powinien być czasem zwiększonej koncentracji na dziecku – jego zainteresowaniach, ale również sposobie spędzania wolnego czasu. Dzieci nie mają jeszcze wypracowanej jak osoba dorosła zdolności przewidywania następstw pewnych zachowań oraz ich ewentualnych konsekwencji. Bez należytego nadzoru osoby dorosłej, nie trudno o nieszczęśliwy wypadek.”

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany