Lubelskie: 10-latek na pitbike'u zderzył się z samochodem - Motogen.pl

Chłopiec został przetransportowany do szpitala śmigłowcem LPR.

W niedzielę 5 lipca po godzinie 15:00 policjanci z Adamowa (woj. lubelskie) otrzymali zgłoszenie o wypadku w miejscowości Sobiska.

W wypadku udział brał 43-letni kierowca samochodu Kia Ceed oraz 10-letni chłopiec na małym motocyklu crossowym typu pit-bike. Chłopiec doznał poważnych urazów. Został przetransportowany śmigłowcem LPR do specjalistycznego szpitala.

zdjęcie z miejsca zdarzenia

Ze wstępnych ustaleń wynika, że chłopiec wyjechał jednośladem z drogi gruntowej na drogę asfaltową, wprost pod jadącą tam osobówkę. Mundurowi ustalili też, że motocykl był niezarejestrowany i nieubezpieczony.

Ustalenia w trakcie postępowania dotyczyły będą okoliczności wypadku, zweryfikowana zostanie prędkość samochodu oraz kto umożliwił 10-latkowi kierowanie motocyklem.

Od redakcji: Ze zdjęcia dostarczonego przez policję wynika, że motocykl którym jechał chłopiec, to popularny pit-bike. Te małe motocykle są świetnym sposobem na trening dla dorosłych motocyklistów oraz naukę dla początkujących dzieciaków.

Niezależnie od tego kto i na jakim motocyklu trenuje – a szczególnie, jeżeli jest to dziecko(!), jazda i nauka powinna odbywać się w bezpiecznym miejscu, pod ścisłym nadzorem trenera lub osoby dorosłej.

Pocieszający jest fakt, że policja nie informuje o stanie zagrażającym życiu dziecka. Młodemu motocykliście życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany