Koniec sezonu Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski należał do zespołu Suzuki Grandys Duo.

Nie wygraliśmy żadnego wyścigu, ale jechaliśmy po tytuły. Daniel Bukowski był trzeci w Supersport – to wystarczyło do zdobycia tytułu. Andy też był trzeci w wyścigu Superbike i przypieczętował mistrzostwo w tej klasie. Greg Junod, który był liderem klasyfikacji generalnej, przed niedzielnym wyścigiem, niestety, upadł w finale i musiał zadowolić się drugim miejscem na koniec sezonu.

Ogólnie zgarnęliśmy jedenaście tytułów. Pierwszy był Przemek Janik w Rookie 1000. Później rozpędził się Andy Meklau, który po kolei zaliczał Mistrzostwo Austrii Superbike, Alpe Adria Superbike, Mistrzostwo Polski Superstock 1000 i Austrii. Na koniec dołożył mistrzostwo Superbike w Polsce. Mamy też mistrzostwo zespołów w Superbike, Superstock 1000, dla producentów i w Formule X-Treme. Jedyną klasą, gdzie musieliśmy uznać wyższość rywali, to Junior Superstock 600. Rok temu mieliśmy siedem tytułów, teraz dołożyliśmy cztery więcej. W każdym roku zdobywamy więcej i chcemy jeszcze więcej.

Jacek Grandys, Manager Suzuki Grandys Duo: „W niedzielę jechaliśmy nieszybko, a inteligentnie. Andy i Daniel zrobili, co powinni i dzięki temu możemy się cieszyć z tytułów. Bardzo mi przykro, że Greg upadł w finale, ale takie są wyścigi. Fajnie, że Irek Sikora przyjechał ze swoim zespołem z mistrzostw Niemiec, bo bez nich nie mamy konkurencji w Polsce. Za rok znów chcemy wygrać wszystko”.

Andy Meklau, Superstock 1000 i Superbike: „Co mogę powiedzieć? Dziękuję zespołowi, Jackowi, Suzuki. To niesamowite ile tytułów zdobyliśmy. Jestem bardzo szczęśliwy i chciałbym za rok powtórzyć ten wynik”.

 

Daniel Bukowski, Supersport: „To był piękny sezon. Kiedyś jeździłem w innym zespole i miałem problemy z motocyklem. Teraz, z Suzuki wszystko było idealnie. Tytuł dedykuję mojej córeczce i kochanej Ewie. Mam nadzieję, że razem z Suzuki Grandys duo osiągniemy jeszcze więcej”.

 

Więcej o motocyklach Suzuki

Więcej w WMMP
Wyścigowe Motocyklowe Mistrzostwa Polski 2011 przekroczyły linię mety

W miniony weekend odbyła się ostatnia w tym sezonie, szósta runda Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski. Początkowo były obawy co do...

Zamknij